Глава МЗС Фінляндії підтримала Макрона щодо відправлення іноземних військ в Україну

Джерело: Еліна Валтонен в інтерв’ю Financial Times

Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що президент Франції Емманюель Макрон мав рацію, коли висунув пропозицію відправки військ в Україну, змушуючи Росію лише здогадуватися про межі західної підтримки Києва.

Валтонен зауважила, що у “довгостроковій перспективі західні союзники, звичайно, не повинні нічого виключати”.

Зауваження глави МЗС, які повторюють лідери та офіційні особи країн Балтії, акцентують, як Макрон знайшов прихильність членів НАТО після його нещодавнього звернення до Росії та попереджень про те, що поразка Москви в Україні є “найважливішою для безпеки Європи”.

Десятиліттями більшість країн Центральної та Східної Європи ставилися до Франції з глибокою підозрою через ігнорування інтересів безпеки регіону та залицяння до Кремля.

Навіть після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та доказів широкомасштабних воєнних злочинів, Макрон вважав, що Росію не можна “принижувати”.

Одначе, відтоді він дійшов висновку, що Росія становить загрозу існуванню для ЄС і безпеки Франції.

Французький президент приголомшив своїх союзників у лютому, коли заявив, що буде готовий направити бойові підрозділи, щоб допомогти Україні перемогти Росію.

Читайте також: Макрон прагне домінувати в ЄС у ролі лідера — ЗМІ

Вальтонен наголосила, що не було помилкою змушувати Росію здогадуватися про те, що саме готові зробити прихильники України.

Навіщо нам розкривати всі свої карти? – пояснила вона.

Раніше Інґріда Шимоніте, прем’єр-міністерка Литви, також схвально відгукнулася про намагання Макрона створити “стратегічну двозначність”.

Що мені сподобалося у двох нещодавніх заявах президента Макрона, так це те, що він сказав, що насправді, чому ми повинні нав’язувати собі червоні лінії, коли у Путіна в принципі немає червоних ліній?

Фінляндія та країни Балтії також об’єднуються навколо традиційних французьких ідей щодо того, щоб ЄС відігравав більшу роль у спільних військових закупівлях та співпраці у сфері оборонної промисловості, залучивши підтримку бюджет.

Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

На що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.