Глава оборони Польщі анонсував початок роботи бронетанкової коаліції на підтримку України

Джерело: PolskieRadio

26 березня міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив про початок роботи коаліція бронетанкових засобів для України. Про участь у коаліції вже заявили Німеччина, Швеція, Велика Британія та Італія.

На меті ініціативи — мобілізувати союзників України для постачання військової техніки та підтримки у навчанні.

Коаліція активізується, починаються перші дії. Думаю, про результати ми не можемо говорити відразу, адже це ухвала окремих держав, які вимагають певних законодавчих та правових рішень, — зазначив Камиш.

Глава оборонного відомства Польщі запевнив, що оптимістично дивиться на діяльність цієї бронетанкової коаліції.

Створення коаліції бронетанкових засобів на підтримку України є спільною ініціативою Польщі та Німеччини, нині союзники намагаються залучити нових партнерів. Наразі Канада та США також прихильно ставляться до ініціативи.

Раніше у Міноборони повідомили, що у межах Коаліції бронетехніки створено чотири синдикати, до кожного з яких входитиме представник України. На кожен синдикат покладено певні завдання:

  • постачання озброєння та боєприпасів для західної бронетехніки;
  • їх технічне обслуговування та ремонт;
  • підготовка екіпажів та технічного персоналу;
  • відпрацювання ефективної тактики застосування бронетехніки на полі бою.

У межах новоствореної Коаліції розроблять відповідну дорожню карту, яка відповідатиме стратегії розвитку Збройних сил України.

Передбачається, що у довгостроковій перспективі країни-учасниці танкової Коаліції та Коаліції бронетехніки допоможуть у створенні майбутнього броньованого парку техніки ЗСУ та налагодять з Україною інноваційно промислове партнерство.

  • Глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
  • У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
  • 18 січня Франція, Німеччина та ще понад 20 країн створили у Парижі артилерійську коаліцію для надання військової допомоги Україні у відбитті повномасштабного вторгнення РФ.
  • Надвечір 19 березня на базі Повітряних сил США “Рамштайн” у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Зокрема союзники акцентували на необхідності постачання Силам оборони боєприпасів, систем ППО, F-16 та дронів.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

8 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив про підготовку нових пакетів військової допомоги Україні, що забезпечить колишній рівень постачання озброєння.

У квітні міноборони РФ отримало чергову партію нових винищувачів Су-35С. Передали літаки на заводському аеродромі у Комсомольську-на-Амурі, що входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації.

Станом на 8 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав Німеччину припинити фінансувати українських чоловіків призовного віку, що перебувають у країні, і натомість переорієнтувати передбачені кошти українській армії.