ГУР атакувало російську авіацію та НПЗ, пошкоджено надзвуковий Ту-22М3 – ЗМІ
Джерело: Суспільне
Дрони Головного управління розвідки вночі атакували нафтопереробний завод і три військові аеродроми РФ, пошкодивши надзвуковий бомбардувальник. Одна з цілей знаходиться за 1800 км від кордону.
У ніч на 27 липня та вранці цього ж дня БпЛА вразили військові аеродроми в Енгельсі, Дягілєво і Оленьї, а також нафтопереробний завод у Рязані.
Очевидці повідомили про вибухи на території аеродрому в Дягілєво близько шостої ранку. На аеродромі дислокується 43 центр бойового застосування і перенавчання російських льотчиків, де базуються літаки Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-134УБЛ та Іл-78.
Вибухи на аеродромі Енгельс пролунали близько восьмої ранку. Російські сили ППО намагалися збити БПЛА, але марно.
Внаслідок влучання дрона по аеродрому “Оленья” в Мурманській області пошкоджено дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець ТУ-22М3. Аеродром знаходиться приблизно за 1800 кілометрів від українського кордону.
Крім цього, 21 липня о 3:00 ночі диверсійні заходи ГУР Міноборони України на території “Національного центру вертолетостроения Миль и Камов” у Московській області уразили вертольоти Мі-28 та Ка-226.
24 липня диверсія знищила багатоцільовий гелікоптер Мі-8 на аеродромі Міністерства оборони РФ “Кряж” у Самарі.
- Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України заявив, що протягом перших шести місяців 2024 року українські сили влучили у понад 30 російських військових літаків. Відомство оприлюднило відповідну карту.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.