Ірландія підтримала «Чорноморську зернову ініціативу»: деталі зустрічі президента Зеленського з прем’єр-міністром країни

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram.

Сьогодні, 19 липня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром, який прибув з робочим візитом до України. Під час зустрічі Лео Варадкар запевнив, що Ірландія допомагатиме Україні стільки, скільки буде потрібно, і далі надаватиме фінансову, практичну й політичну допомогу.

Своєю чергою, президент України повідомив, що Ірландія підтримала “Чорноморську зернову ініціативу” й гуманітарну ініціативу “Зерно з України”, яка допомогла країнам Африки, що найбільш критично залежать від імпорту продовольства.

“Маємо разом зробити все можливе, щоб глобальний продовольчий ринок залишився стабільним попри очевидні намагання Росії спровокувати нові кризи й використати як зброю голод і дестабілізацію”, – наголосив Зеленський.

Своєю чергою, Лео Варадкар висловив переконання, що майбутнє України – у Європейському Союзі, і відзначив прогрес нашої держави на шляху євроінтеграції.

“Україна переможе, Україна відновиться й відбудується. Ми надаватимемо практичну й дипломатичну допомогу Україні для реалізації її цілей, а також для реалізації мирного плану”, – зазначив прем’єр-міністр Ірландії.

Зображення: Telegram/Володимир Зеленський

Крім того, під час зустрічі президент України та прем’єр-міністр Ірландії обговорили наступний, 12-й пакет санкцій ЄС проти Росії, пріоритетом якого має стати позбавлення агресора можливості продовжувати виробництво ракет, а також персональні санкції проти представників керівництва “Росатома”.

Також лідери розглянули питання відбудови України, економічної стійкості нашої держави, а також можливість долучення Ірландії до патронату над одним з українських містечок.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.