Кільський інститут світової економіки: Допомога Заходу Україні скоротилася на 87%
Джерело: Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) з посиланням на дані Інституту світової економіки в Кілі (IfW)
За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.
В IfW зазначили, що тенденція до скорочення допомоги Україні стала очевидною ще протягом місяців до звітного періоду. Зниження підтримки відзначають у всіх сферах – гуманітарній, фінансовій та військовій.
Найбільше зниження ми спостерігаємо у сфері надання військової допомоги, – пояснив експерт IfW П’єтро Бомпрецці.
Він порівняв період з серпня по жовтень з аналогічним періодом минулого року. Якщо за аналогічний період минулого року допомога становила 16 мільярдів євро, то з серпня по жовтень вона становила лише 2 мільярди євро.
Експерт пояснив ситуацію відсутністю нових пакетів військової допомоги від Сполучених Штатів. Через внутрішньополітичну боротьбу в США заблоковано виділення нових великих пакетів допомоги Києву. З 42 країн, які підтримують Україну, нові пакети допомоги за минулі місяці обіцяли лише менше половини. Євросоюз та США також майже не взяли на себе жодних нових зобов’язань, повідомили у IfW.
За словами Бомпрецці, європейські країни та інституції ЄС разом пообіцяли Україні більше допомоги, ніж США з початку війни. Здебільшого це багаторічна програма фінансової допомоги. Таку довгострокову допомогу також пообіцяли Німеччина, Норвегія, Данія та Велика Британія. Однак багато інших держав не наслідували цього прикладу.
Зауважимо, з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- 14 листопада головний демократ у Комітеті Палати представників із питань збройних сил Адам Сміт заявив, що Конгрес повинен ухвалити допомогу Україні “через тижні, а не місяці”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.