Китай проведе саміт з лідерами ЄС для обговорення глобальних економічних проблем
Джерело: Reuters
7 грудня у Пекіні відбудеться саміт Китай-ЄС, де лідери сторін обговорять стратегічні та глобальні економічні питання, що становлять спільний інтерес.
Китай і Європа є партнерами, а не суперниками… наші спільні інтереси значно переважають наші розбіжності, — заявив речник МЗС Ван Веньбінь.
Голова КНР Сі Цзіньпін зустрінеться з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, додав Ван.
Ми досліджуватимемо шляхи розв’язання проблем шляхом діалогу та консультацій, — зазначив Ван, додавши, що “ми будемо співпрацювати, щоб протистояти глобальним викликам і надати світові новий імпульс, підвищуючи стабільність міжнародної ситуації”.
Європейський блок у середині цього року зобов’язався скоротити залежність від Китаю та обговорював, як знайти баланс між “зниженням ризиків” і співпрацею в таких сферах, як зміна клімату.
У вересні ЄС погодився створити механізми врегулювання суперечок, коли комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс відвідав Пекін, менше ніж через два тижні після того, як Європейська комісія розпочала розслідування щодо того, чи потрібно вводити штрафні мита на дешевший китайський імпорт електромобілів, щоб захистити виробників ЄС.
Наступного місяця головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив китайським посадовцям, що Брюссель серйозно ставиться до Китаю та очікує того ж у відповідь стосовно геополітичних питань і торгівлі.
Минулого місяця Китай зазначив, що тимчасово дозволить безвізовий режим для громадян деяких країн, включаючи Францію, Німеччину, Італію та Нідерланди.
Зауважимо, у жовтні Китай заявив про готовність співпрацювати з ЄС для “зміцнення взаємної довіри”.
Раніше у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників в РФ.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
- Китай дорікнув Росії через ракетний обстріл села Гроза у Куп’янському районі Харківської області, внаслідок якого загинули 53 особи.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.