Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца: чому це не вийшло

Джерело: The Wall Street Journal

У лютому президент Франції Емманюель Макрон намагався переконати американського лідера Джо Байдена та німецького канцлера Олафа Шольца переглянути стратегію Заходу стосовно підтримки України у її війні з Росією. Проте він наразився на опір.

Макрон пропонував припинити пряме визначення меж західного втручання – так звані “червоні лінії” Заходу – і замість цього діяти так, щоб Кремль не міг точно передбачити дії Заходу. Він висловив цю думку під час телефонних розмов з лідерами США та Німеччини, що відбулися перед зустріччю у Парижі західних лідерів.

Однак Байден висловив сумнів щодо необхідності зміни стратегії, переймаючись можливою ескалацією конфлікту, як зазначили особи, близькі до процесу.

Шольц також виступив проти цієї ідеї, стверджуючи, що вона може роз’єднати союзників та призвести до того, що країни НАТО опиняться на різних сторонах конфлікту.

Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.