Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца: чому це не вийшло

Джерело: The Wall Street Journal

У лютому президент Франції Емманюель Макрон намагався переконати американського лідера Джо Байдена та німецького канцлера Олафа Шольца переглянути стратегію Заходу стосовно підтримки України у її війні з Росією. Проте він наразився на опір.

Макрон пропонував припинити пряме визначення меж західного втручання – так звані “червоні лінії” Заходу – і замість цього діяти так, щоб Кремль не міг точно передбачити дії Заходу. Він висловив цю думку під час телефонних розмов з лідерами США та Німеччини, що відбулися перед зустріччю у Парижі західних лідерів.

Однак Байден висловив сумнів щодо необхідності зміни стратегії, переймаючись можливою ескалацією конфлікту, як зазначили особи, близькі до процесу.

Шольц також виступив проти цієї ідеї, стверджуючи, що вона може роз’єднати союзників та призвести до того, що країни НАТО опиняться на різних сторонах конфлікту.

Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.

Канада розширила санкційний список, включивши в нього російського телеведучого Володимира Познера, президента Федерації лижних гонок Росії Олену Вяльбе, міністра енергетики Сергія Цивілева та його дружину Анну Цивілева, яка є заступником міністра оборони та двоюрідною племінницею глави РФ Володимира Путіна.