Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца: чому це не вийшло

Джерело: The Wall Street Journal

У лютому президент Франції Емманюель Макрон намагався переконати американського лідера Джо Байдена та німецького канцлера Олафа Шольца переглянути стратегію Заходу стосовно підтримки України у її війні з Росією. Проте він наразився на опір.

Макрон пропонував припинити пряме визначення меж західного втручання – так звані “червоні лінії” Заходу – і замість цього діяти так, щоб Кремль не міг точно передбачити дії Заходу. Він висловив цю думку під час телефонних розмов з лідерами США та Німеччини, що відбулися перед зустріччю у Парижі західних лідерів.

Однак Байден висловив сумнів щодо необхідності зміни стратегії, переймаючись можливою ескалацією конфлікту, як зазначили особи, близькі до процесу.

Шольц також виступив проти цієї ідеї, стверджуючи, що вона може роз’єднати союзників та призвести до того, що країни НАТО опиняться на різних сторонах конфлікту.

Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.