Макрон спробував змінити стратегію щодо РФ, переконавши Байдена і Шольца: чому це не вийшло

Джерело: The Wall Street Journal

У лютому президент Франції Емманюель Макрон намагався переконати американського лідера Джо Байдена та німецького канцлера Олафа Шольца переглянути стратегію Заходу стосовно підтримки України у її війні з Росією. Проте він наразився на опір.

Макрон пропонував припинити пряме визначення меж західного втручання – так звані “червоні лінії” Заходу – і замість цього діяти так, щоб Кремль не міг точно передбачити дії Заходу. Він висловив цю думку під час телефонних розмов з лідерами США та Німеччини, що відбулися перед зустріччю у Парижі західних лідерів.

Однак Байден висловив сумнів щодо необхідності зміни стратегії, переймаючись можливою ескалацією конфлікту, як зазначили особи, близькі до процесу.

Шольц також виступив проти цієї ідеї, стверджуючи, що вона може роз’єднати союзників та призвести до того, що країни НАТО опиняться на різних сторонах конфлікту.

Довідка. Президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.