Московський НПЗ зупинив половину потужностей після атаки дронів

Джерело: Reuters

Московський нафтопереробний завод “Газпромнефть” призупинив роботу комбінованої нафтопереробної установки “Євро+” після обстрілу БпЛА 1 вересня.

Завод, що забезпечує кожен третій проданий літр бензину в Москві і є найбільшим постачальником гасу для столичних аеропортів, був змушений зупинити комбіновану установку переробки нафти Євро+, стверджують джерела агентства.

На установці потужністю у 6 млн тонн нафти на рік сталася пожежа і пошкоджено один із трубопроводів після того, як вранці 1 вересня на обладнання скерували безпілотник.

На ремонт установки знадобиться приблизно 5–6 днів і завод планує перезапустити її до кінця тижня, запевняють джерела. Водночас на час ремонту НПЗ суттєво скоротить виробництво та продаж автобензину, а також дизельного пального.

Минулого року Московський НПЗ переробив 11,6 млн тонн нафти і випустив 2,6 млн тонн бензину, 3,3 млн тонн дизпалива, а також 0,9 млн тонн авіагасу.

Атака безпілотників на завод, стала найбільшою з початку повномасштабної війни. За даними міноборони РФ, загалом атака охопила 15 регіонів країни, було задіяно понад 158 БпЛА.

Ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.

Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.

Читайте також: Reuters: В РФ не змогли перезапустити дві третини НПЗ, постраждалих від атаки дронів

Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.

РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі. Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.

  • 26 серпня на Омському нафтопереробному заводі стався вибух, який призвів до виведення з ладу майже половини його потужностей.
  • Дрони Головного управління розвідки вночі атакували нафтопереробний завод і три військові аеродроми РФ, пошкодивши надзвуковий бомбардувальник. Одна з цілей знаходиться за 1800 км від кордону.
  • У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили атаку 5 червня на один із російських НПЗ у Ростовські області. У результаті ураження росіяни втратили 1,5 млн тонн нафти та нафтопродуктів.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.