Німеччині може знадобитися перевищити цільові витрати НАТО у 2% – глава Міноборони

Джерело: Reuters

Німеччині, можливо, доведеться витратити більш як 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону, щоб стримувати Росію в найближчі роки, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Я з гордістю можу сказати, що цього року ми витратимо понад 2% нашого ВВП на оборону. Я також достатньо реалістичний, щоб побачити, що цього може бути недостатньо в наступні роки, — заявив Пісторіус на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки.

Міністерство оборони країни цього тижня повідомило, що Німеччина досягла цільового показника у 2% альянсу в НАТО вперше з часу закінчення холодної війни, оскільки витрати зросли після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.

Коментарі Пісторіуса з’явилися після того, як міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив 16 лютого, що для Німеччини буде “викликом” зберегти витрати на оборону на рівні 2% ВВП.

Акцентуємо, Німеччина вперше з 1992 року досягла цілі Альянсу щодо виділення 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.

Зауважимо, Німеччина відправить тисячі своїх військових до російського кордону. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус порівняв “історичну” угоду із розміщенням союзних військ у Західній Німеччині, які направили для захисту Західної Європи у разі нападу СРСР під час холодної війни.

Також стало відомо, що Північноатлантичний альянс тимчасово розгорне літаки електронної розвідки та спостереження у Шяуляї, Литва.

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Раніше німецькі аналітики наголосили, що через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.