Парламент Латвії узаконив одностатеві стосунки

Джерело: Reuters

9 листопада парламент Латвії проголосував за дозвіл одностатевим парам створювати цивільні союзи, надаючи їм юридичне визнання.

Гомосексуальність залишається суперечливою темою в Латвії, чиї законодавці у 2005 році змінили конституцію, аби визначити шлюб як дозволений лише між чоловіком і жінкою.

Нове законодавство, яке має набути чинності в середині наступного року, дозволяє одностатевим парам реєструвати своє партнерство у нотаріуса. Це надає партнерам права на відвідування у медичних закладах, а також деякі податкові та соціальні пільги.

Водночас активіст за права геїв Каспарс Залітіс зазначив, що одностатеві пари все одно не зможуть усиновлювати дітей та продовжуватимуть зазнавати проблем зі спадщиною.

Це чудовий початок… Латвія не є однією з шести країн Європейського Союзу, які не визнають одностатеві пари, – зазначив він Reuters.

У травні парламент Латвії обрав президентом Едгарса Рінкевичса – першого відкритого гея, попри те, що 45% латвійців заявили в опитуванні 2019 року, що їм було б некомфортно мати гомосексуального чи бісексуального високопосадовця.

Опитування 2019 року також засвідчило, що 54% ​​латвійців відчувають дискомфорт поряд із колегою-гомосексуалом або бісексуалом, тоді як згідно з опитуванням Globsec 2023 року лише 40% населення країни підтримують легалізацію одностатевих прав, таких як шлюб.

Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.

“Букви” підготували підбірку фільмів та мультфільмів, які вийдуть на екрани вже в грудні.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.