Погоджений на посаду глави Мінкульту Точицький: «Марафон був, є і буде»

Джерело: засідання Комітету

5 вересня Верховна Рада призначила дипломата Миколу Точицького міністром культури та стратегічних комунікацій України. Під час засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики кандидат заявив, що “марафон був, є й буде”, однак, закликав шукати шляхи зацікавленості громадськості.

Стосовно марафону, – то він був, є і буде. Потрібно шукати форму, аби була зацікавленість у громадськості. Є велика кількість людей, які його дивляться, і це так само важливо доносити єдиним голосом те, що відбувається на фронті. Якщо будуть певні запитання, що саме не подобається, то я готовий буду з вами на цю тему поспілкуватись, — зауважив Точицький.

Окрім цього, за словами Точицького, одним з основних завдань є “донести до зовнішнього партнера, заради чого ми боремося, хто такі Україна та що таке культурна ідентичність українців, і це потрібно робити якісно”. Для цього, він переконаний, має працювати не одне міністерство або комітет, натомість — необхідна взаємодія всієї інституції.

Комітет ухвалив рішення підтримати подання прем’єр-міністра щодо призначення Миколи Точицького на посаду міністра культури та стратегічних комунікацій України.

Раніше радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що не бачить підстав для припинення телевізійного марафону “Єдині новини”, оскільки він створювався для транслювання повномасштабного вторгнення Росії, яке ще не припинилося.

Тоді як у 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

Водночас на початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

Вже у серпні стало відомо, що найбільше українці отримують новин з Телеграму та невеликих YouTube-каналів – 40,2%. Тоді як телемарафон обрали 16,6%.
Окрім того, раніше Держдеп США вніс національний телемарафон у звіт про порушення прав людини в Україні. У звіті мовиться, що українські закон та Конституція передбачають свободу вираження поглядів, зокрема у ЗМІ, однак українська влада “не завжди поважала ці права”.

Згодом Європейська федерація журналістів (EFJ) приєдналася до своїх партнерів Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR), щоб висвітлити нинішні проблеми зі свободою преси в Україні протягом двох років після початку повномасштабного вторгнення Росії. У межах проєкту MFRR українську владу закликали серйозно переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.

Якщо Китай справді стурбований поверненням території, чому б не зосередитися на територіях, котрі відійшли до Росії в 19 столітті, а не на Тайвані? Президент Тайваню Лай Чін-те нещодавно поставив це запитання. І слід сказати, що Китаю було б легше захопити велику частину Росії, ніж вдертися на Тайвань.

У Міністерстві оборони кодифікували та допустили до постачання у ЗСУ безпілотний логістично-евакуаційний транспортер “FOXTAC”. Наземна роботизована платформа призначена для виконання різних логістичних функцій та може застосовуватись й для евакуації поранених з поля бою.

Українська виконавиця Jerry Heil презентувала пісню All eyes on kids, у якій наголосили на викраденні та вивезенні до Росії українських дітей. Нині співачці вдалося завдяки треку повідомити про проблему у прямому етері CNN на 20 мільйонів глядачів.

Росія розвиває спеціалізований військовий підрозділ, який може використати для потенційних диверсійних операцій, націлених на пошкодження інфраструктури підводних кабелів, розповіли CNN два поінформовані американські посадовці.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 137 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.