Прикордонників намагалися підкупити 1060 разів від початку введення воєнного стану

Джерело: ДПСУ

З початку запровадження воєнного стану в Україні прикордонників намагалися підкупити 1060 разів – на загальну суму майже 11,3 млн грн.

У пресслужбі пояснили, що з початку введення воєнного стану прикордонниками припинено 1060 спроб надання неправомірної вигоди на загальну суму майже 11,3 млн грн у національній та іноземній валюті. Додається, що 50 із них – на суму понад 660 тис. грн – припинено протягом квітня 2024 року.

Більшість спроб підкупу правоохоронців намагались здійснити чоловіки – громадяни України, які намагалися виїхати за кордон. У двох випадках виявлено факти можливого порушення особовим складом ДПСУ антикорупційного законодавства, – уточнили у повідомленні.

Зазначається, що про виявлені правопорушення поінформовано Нацполіцію.

Нагадаємо, Кабмін оприлюднив правила, згідно з якими чоловіки призовного віку можуть отримувати паспорти лише всередині країни. Тож, чоловіки віком від 18 до 59 років, що проживають за кордоном, не зможуть продовжити термін дії документа, або ж отримати новий.

Варто зазначити, що  24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

Будь-яка підтримка можлива, — додав Косіняк-Каміш про те, як Польща зреагує, якщо Київ попросить допомогти повернути додому українських чоловіків.

Раніше генерал Вальдемар Скшипчак запропонував польському уряду у межах підтримки Києва депортувати всіх українських чоловіків в Україну. Він пояснив, що така кількість військовопридатних чоловіків суттєво підтримала б Сили оборони у протистоянні Росії.

Читайте також: «У мене виникла велика зневага до ухилянтів»: історії українських письменників з фронту

Зауважимо, стало відомо, що від загальної кількості українців, що перебувають під тимчасовим захистом ЄС, найбільше жінок – 46,1%. Натомість кількість дітей – 33,2%, тоді як кількість дорослих чоловіків-переселенців досягає 20,7%.

Також кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі. Загалом Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Німецький політик з початку російського вторгнення виступає за надання та посилення озброєння України.

18 травня російські війська продовжували наступ у районах Липців та Вовчанська Харківської області, але на цих напрямках лінія фронту не змінилася.

ЗС РФ поцілили по будинках та припортовій інфраструктурі на Херсонщині. Обстріли призвели по поранених і загиблих.

В Україні триває 816-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 492 тисячі осіб.

На Бахмутському напрямку пілоти розрахунку ударного БПЛА “Вампір” прикордонного підрозділу “Фенікс” знищили ворожий склад боєкомплекту та уразили позиції і укриття загарбників.

У Виборзі Ленінградської області пролунали вибухи і почалася пожежа в районі місцевої нафтобази. На НПЗ у Слов’янську-на-Кубані також зайнялася пожежа, за попередніми даними через атаку безпілотників.