Путін відвідає Китай, сподіваючись поглибити «безмежне» партнерство з Сі

Джерело: Reuters

Цього тижня президент Росії Володимир Путін має зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном, аби спробувати поглибити партнерство між двома найбільшими стратегічними конкурентами Сполучених Штатів.

Зазначається, що Путін візьме участь у форумі “Один пояс, один шлях” у Пекіні 17-18 жовтня. Це буде його перша поїздка за межі колишнього СРСР після того, як Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на його арешт через депортацію українських дітей з тимчасово окупованих територій.

Китай та РФ оголосили про “безмежне” партнерство в лютому 2022 року, коли Путін відвідав Пекін за кілька днів до повномасштабного вторгнення в Україну, спровокувавши найбільшу сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни.

Читайте також: США повинні бути готові до одночасної війни з РФ та Китаєм – звіт

Сполучені Штати вважають Китай своїм найбільшим конкурентом, тоді як Росію – своєю найбільшою загрозою національній державі. Президент США Джо Байден стверджує, що це століття буде визначатися екзистенціальним змаганням між демократіями та автократіями.

За минуле десятиліття Сі створив із путінською Росією найбільш значущий неоголошений альянс у світі, — зауважив Reuters Грем Еллісон, професор Гарвардського університету та колишній помічник міністра оборони при Біллі Клінтоні.

Він закликав змиритися з тим незручним фактом, що дві країни з ядерним арсеналом тісно об’єднані в протистоянні США. Байден назвав Сі “диктатором”, а Путіна “вбивцею”.

Читайте також: Politico: Китай не такий потужний, як може вважати Захід – і ось чому

Зауважимо, нещодавно у Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.