Республіканці хочуть створити власний законопроєкт про допомогу Україні – NBC
Джерело: NBC
Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.
Розробкою даною проєкту закону займаються спікер Палати представників Майк Джонсон та голови основних комітетів Палати представників, які займаються нацбезпекою.
Автори сподіваються, що цей законопроєкт буде прийнято Конгресом та схвалено іншими республіканцями, які проти подальшої підтримки України.
Одразу три джерела зазначили, що проєкт закону зараз на дуже ранній стадії і не має чіткого формування. Однак республіканці, які підтримують Україну, хочуть почати розглядати законопроєкт щойно 22 березня Конгрес оголосить черговий термін припинення роботи уряду.
Додаткове очікування може призвести до подальшої затримки допомоги і перенесення питання щодо її розгляду на квітень, оскільки наприкінці березня Конгрес йде на заплановану двотижневу перерву.
Серед пропозицій – надання невійськової допомоги у вигляді кредиту. Тобто, економічна допомога для підтримки загальної функції уряду України та його довгострокових зусиль з відновлення буде залежати від позики згідно з цим планом.
Російські активи, конфісковані урядом США через санкції, також можуть бути використані як застава для позик українцям. За планами, законопроєкт також може мати щедру систему погашення для допомоги Україні.
Пропозиція позик як частина пакета покликана полегшити занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярдну допомогу США Україні та заявили, що не підтримуватимуть надсилання додаткових доларів платників податків США без довгострокового плану перемоги у війні.
У Палаті представників вважають, що така пропозиція покладе на РФ хоча б часткову відповідальність щодо відновлення України після війни.
Надання допомоги у вигляді позик підтримує й експрезидент і головний претендент на участь у виборах президента від республіканців Дональд Трамп.
Своєю чергою у Білому домі пропозиції республіканців не вважають найкращою.
“Певна допомога краща, ніж її відсутність, але це не ідеальний спосіб її надання. Попросити країну взяти на себе десятки мільйонів доларів боргу, який вона не може дозволити собі виплатити, — це рецепт для значного тягаря, що завдасть Україні шкоди в довгостроковій перспективі та може призвести до економічної кризи в майбутньому”, – зазначило джерело, знайоме з позицією Білого дому.
- Через затримку Конгресом США голосування щодо допомоги Україні, у Білому домі почали розглядати можливість надання коштів Києву з бюджету армії Сполучених Штатів.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
11 років тому, у лютневі дні 2014 року, Віктор Янукович готував свою втечу з України. Попри заяви про намір залишитися в країні, він таємно організовував евакуацію цінностей із резиденції в Межигір’ї та координував шляхи відступу. Букви згадують перебіг подій і трагічні для нашої держави наслідки загравання Януковича з Росією.
Фрідріх Мерц, консервативний опонент Ангели Меркель, має всі шанси стати наступним канцлером Німеччини. Водночас, ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (AfD) очікує історичного прориву.