Республіканці хочуть створити власний законопроєкт про допомогу Україні – NBC
Джерело: NBC
Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.
Розробкою даною проєкту закону займаються спікер Палати представників Майк Джонсон та голови основних комітетів Палати представників, які займаються нацбезпекою.
Автори сподіваються, що цей законопроєкт буде прийнято Конгресом та схвалено іншими республіканцями, які проти подальшої підтримки України.
Одразу три джерела зазначили, що проєкт закону зараз на дуже ранній стадії і не має чіткого формування. Однак республіканці, які підтримують Україну, хочуть почати розглядати законопроєкт щойно 22 березня Конгрес оголосить черговий термін припинення роботи уряду.
Додаткове очікування може призвести до подальшої затримки допомоги і перенесення питання щодо її розгляду на квітень, оскільки наприкінці березня Конгрес йде на заплановану двотижневу перерву.
Серед пропозицій – надання невійськової допомоги у вигляді кредиту. Тобто, економічна допомога для підтримки загальної функції уряду України та його довгострокових зусиль з відновлення буде залежати від позики згідно з цим планом.
Російські активи, конфісковані урядом США через санкції, також можуть бути використані як застава для позик українцям. За планами, законопроєкт також може мати щедру систему погашення для допомоги Україні.
Пропозиція позик як частина пакета покликана полегшити занепокоєння консерваторів Палати представників, які критикували мільярдну допомогу США Україні та заявили, що не підтримуватимуть надсилання додаткових доларів платників податків США без довгострокового плану перемоги у війні.
У Палаті представників вважають, що така пропозиція покладе на РФ хоча б часткову відповідальність щодо відновлення України після війни.
Надання допомоги у вигляді позик підтримує й експрезидент і головний претендент на участь у виборах президента від республіканців Дональд Трамп.
Своєю чергою у Білому домі пропозиції республіканців не вважають найкращою.
“Певна допомога краща, ніж її відсутність, але це не ідеальний спосіб її надання. Попросити країну взяти на себе десятки мільйонів доларів боргу, який вона не може дозволити собі виплатити, — це рецепт для значного тягаря, що завдасть Україні шкоди в довгостроковій перспективі та може призвести до економічної кризи в майбутньому”, – зазначило джерело, знайоме з позицією Білого дому.
- Через затримку Конгресом США голосування щодо допомоги Україні, у Білому домі почали розглядати можливість надання коштів Києву з бюджету армії Сполучених Штатів.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.