Саудівська Аравія спростувала інформацію про вступ країни до БРІКС

Джерело: Reuters

Саудівська Аравія офіційно не приєдналася до блоку БРІКС, заявив міністр торгівлі Саудівської Аравії Маджид Аль-Касабі. Про те, що королівство ще не прийняло запрошення він зазначив 17 січня, відповідаючи на запитання журналістів у межах Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

Саудівську Аравію запросили, та ми офіційно не приєдналися до БРІКС, — наголосив Маджід Аль-Касабі.

Коментар також прояснив позицію королівства після того, як на початку цього місяця державне телебачення Саудівської Аравії повідомило, що країна приєдналася до блоку, але пізніше видалило повідомлення зі своїх акаунтів у соціальних мережах.

У серпні міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що королівство вивчить деталі до запропонованої дати приєднання 1 січня та прийме “відповідне рішення”.

Своєю чергою, принц Фейсал бін Фархан зазначив, що група БРІКС є “вигідним і важливим каналом” для зміцнення економічної співпраці.

Нині до блоку входять Бразилія, Індія, Китай та Південно-Африканська Республіка та РФ. Одначе, група має намір збільшитися внаслідок приєднання Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту, Ірану та Ефіопії.

Раніше Китай, найбільший імпортер нафти Саудівської Аравії, закликав до розширення кількість членів БРІКС, аби створити “противагою Заходу”. У серпні 2023 року президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.