США, Японія та Південна Корея уклали меморандум про співпрацю у сфері безпеки

Джерело: Yonhap

28 липня міністри оборони США, Японії та Південної Кореї підписали в Токіо угоду про тристоронню співпрацю у сфері безпеки.

Глава Пентагону Ллойд Остін, міністр оборони Японії Мінору Кіхара та міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік підписали меморандум, який має на меті поглиблення співпраці у відповідь на ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї та її зближення з РФ.

Угода передбачає постійне тристороннє співробітництво у сфері безпеки, встановлює напрямки і принципи для політичних консультацій на високому рівні, обміну інформацією та проведення спільних навчань.

Три країни мають намір посилити співпрацю для забезпечення ефективного обміну даними про північнокорейські ракети в режимі реального часу та проводити регулярні спільні навчання, включаючи багатонаціональні навчання Freedom Edge.

Очікується, що наступна зустріч глав оборонних відомств трьох країн відбудеться в Сеулі наступного року.

Зауважимо, раніше Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.

27 червня розпочалися широкомасштабні військові навчання Freedom Edge із залученням військово-морських есмінців, винищувачів і атомного американського авіаносця “Теодор Рузвельт”, спрямовані на посилення захисту від “ракет, підводних човнів і повітряних атак”.

Водночас у заяві МЗС КНДР наголосили, що “Пхеньян не ігноруватиме зміцнення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною відповіддю”.

У відомстві також заявили, що Вашингтон продовжує свої зусилля з “приєднання Південної Кореї та Японії до Організації Північноатлантичного договору”, додавши, що намір Південної Кореї постачати зброю Україні є одним із “прикладів цих зусиль”.

Своєю чергою, Міністерство оборони Сеула заявило, що навчання Freedom Edge були відповіддю на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.

Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.

Нагадаємо, що Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Згодом МЗС Південної Кореї викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю.

Раніше Південна Корея та США звинуватили Північну Корею у постачанні Росії озброєння для війни проти України. Зокрема експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання Сполучених Штатів і Південної Кореї як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула.

Минулого року США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання протиракетної оборони.

Глава британської контррозвідки МІ-5 Кен Маккаллум заявив, що російська розвідка має на меті влаштувати “хаос на британських та європейських вулицях”, і попередив, що Велика Британія нині постає перед найскладнішою і багатошаровою загрозою за всю свою історію.

Російська розвідка завербувала ірландського депутата у якості пропагандиста й емісара.

У Костянтинівці Донецької області рятувальники протягом майже двох діб гасили пожежу, що виникла внаслідок атаки російських військ.

Міністерство закордонних справ, Міністерство молоді та спорту та Спортивний комітет України звернулися до президента Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор Хосе Перурени Лопеса з офіційним листом.

Верховна Рада вже завтра, 9 жовтня, на вимогу франції “Європейська Солідарність” має розглянути в другому читанні законопроект про заборону мобілізації обмежено придатних до 25 років.