Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням

Джерело: Reuters

5 вересня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна досягла “багато” у своєму наступі на Курську територію Росії, одначе, складно передбачити, як розвиватиметься ситуація далі.

Тільки українці можуть зробити важкий вибір, який необхідний, наприклад, куди направити свої сили і який тип війни доречний у цій ситуації, – зауважив Столтенберг.

Тоді як російські війська просуваються на сході України, українські сили здійснили сміливе вторгнення в російську Курську область, здійснивши 6 серпня найбільший іноземний напад на Росію з часів Другої світової війни.

Столтенберг заявив, що Україна має право на самооборону, зокрема за допомогою ракет великої дальності, які можуть досягати військових цілей на території Росії.

Я радий, що багато країн НАТО дали таку можливість, а ті, у яких ще діють обмеження, пом’якшили обмеження, щоб Україна могла захистити себе, – додав він.

Президент Володимир Зеленський у п’ятницю візьме участь у засіданні “Рамштайн”, де, як очікується, глава держави проситиме збільшити постачання зброї, зокрема ракет великої дальності, повідомляє німецький журнал Spiegel.

Зеленський закликав союзників допомогти з протиповітряною обороною та зняти обмеження, які заважають Києву використовувати західну зброю для ударів по Росії.

Раніше Столтенберг заявив, що не бачить безпосередньої військової загрози для країн НАТО, однак зазначив, що існує постійна небезпека тероризму, кібератак і диверсій.

Зауважимо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив чому необхідно бити по воєнним аеродромам РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно. Дозвіл на розширення атак свідчить про значне просування у домовленностях між США та Україною. Ще у травні президент США Джо Байден давав дозвіл на використання американської зброї по території РФ лише з Харківщини, де почався новий наступ.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.

Джерело: Bloomberg  Росія заявила, що готова обговорити потенційне припинення вогню в Україні з обраним президентом…

Джерело: Економічна правда  Олексій Кулеба повідомив про готовність України до відновлення польотів лише на 95%….

  Партія «Грузинська мрія», що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України. 

У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.