«Світоглядна прірва» між молодими чоловіками й жінками стрімко зростає у розвинених країнах
Джерело: The Economist
Згідно з даними опитування, проведеного у понад 20 розвинених країнах, нині помітна тенденція до зростання так званої світоглядної прірви між молодими чоловіками та жінками.
Зокрема ці дані свідчать, що ще два десятиліття тому різниця між часткою чоловіків і жінок у віці 18-29 років, які називали себе лібералами, а не консерваторами, була незначною, натомість зараз цей розрив збільшився до 25 відсоткових пунктів.
При цьому молодих чоловіків можна назвати більш антифеміністичними, ніж чоловіків старшого віку, що суперечить тенденції, згідно з якою кожне покоління є більш ліберальним, ніж його попередники.
Опитування, проведені у 27 європейських країнах, продемонстрували, що чоловіки до 30 років частіше, ніж ті, кому за 65, підтримали думку, що “просування прав жінок і дівчат зайшло надто далеко, оскільки становить загрозу можливостям чоловіків і хлопців”. Зокрема так вважають респонденти з Великої Британії, Південної Кореї та Китаю. У той час, як відповіді молодих жінок були протилежними.
“Зрозуміти, що відбувається, непросто. Слід розпочати з того, що молоді жінки стрімко випереджають своїх однолітків-чоловіків в академічному плані. В Євросоюзі 46% з них здобувають наукові ступені порівняно з 35% молодих чоловіків, і цей розрив подвоївся з 2002 року”, – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що одним з наслідків цього можна вважати те, що молоді жінки частіше, ніж чоловіки, проводять своє раннє доросле життя в умовах університетського лібералізму. Тоді як хлопців більше, ніж дівчат, у нижній частині шкільної шкали. У розвинених країнах 28% з них не можуть навчитися читати на базовому рівні. Натомість це стосується лише 18% дівчат.
Як розповіли у виданні, ще однією важливою зміною є те, що в різних розвинених країнах було досягнуто значного прогресу у зменшенні бар’єрів, які заважають жінкам будувати успішну кар’єру.
“Чоловіки з вищою освітою також продовжують процвітати — часто як одна з половинок гетеросексуальної пари з подвійним високим доходом. Багато чоловіків вітають цей прогрес, вимагаючи більшого. Проте ті з їхніх менш освічених побратимів, які борються за робоче місце і ринок знайомств, частіше обурюються і звинувачують жінок у втраті свого відносного статусу”, – пише видання.
У той час молоді жінки загалом позитивно ставляться до прогресу, але водночас “гостро усвідомлюють”, що реальні загрози і несправедливість залишаються — від насильства з боку чоловіків до складнощів поєднання кар’єри та догляду за дітьми.
- Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.