У двох областях України запровадили аварійні відключення через атаку РФ
Джерело: НЕК “Укренерго”
В Україні споживання електроенергії зростає, знеструмлено 528 населених пунктів на ранок 4 жовтня. У Сумській та Полтавській областях ввели аварійні відключення.
“Внаслідок дронової атаки на енергооб’єкт вчора знеструмлювалась частина Сумської області. Завдяки невідкладному здійсненню аварійно-відновлювальних робіт – енергопостачання вдалося відновити. Втім, для остаточного усунення наслідків обстрілу ще потрібен певний час. З метою недопущення перевантаження обладнання в основній мережі – о 10:25 в Сумській і Полтавській областях вимушено були запроваджені аварійні відключення”, – повідомляють в Укренерго.
Загалом через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 528 населених пунктів. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Чернігівській, Кіровоградській областях.
Споживання електроенергії в Україні зросло на 1,9% 4 жовтня станом на 9:30 порівняно з попереднім днем.
Енергетики наголосили, що енергосистема продовжує відновлюватися після дев’яти масованих атак, і на енергооб’єктах тривають ремонти. У години пікового споживання зберігається дефіцит потужності, тому рекомендується використовувати потужні електроприлади з 10:00 до 16:00, коли сонячні електростанції працюють найефективніше.
Раніше радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко заявив, що атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших. Тож нині ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії.
Також заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.
Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.
Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.
Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.
Читайте також: Чому діють відключення, що таке черга і скільки годин не буде світла: відповіді «Укренерго»
Також колишній голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.
Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що за два роки Росія атакувала українські енергооб’єкти понад 1000 разів.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.