У КНДР назвали Південну Корею, США та Японію «азійською версією НАТО»
Джерело: Reuters
Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
27 червня розпочалися широкомасштабні військові навчання “Freedom Edge” із залученням військово-морських есмінців, винищувачів і атомного американського авіаносця “Теодор Рузвельт”, спрямовані на посилення захисту від “ракет, підводних човнів і повітряних атак”.
Навчання розробили та погодили на тристоронньому саміті в Кемп-Девіді минулого року для зміцнення військового співробітництва на тлі напруженості на Корейському півострові через випробування зброї КНДР.
Водночас у заяві МЗС КНДР наголосили, що “Пхеньян не ігноруватиме зміцнення військового блоку на чолі зі США та їхніми союзниками і захистить регіональний мир агресивною відповіддю”.
У відомстві також заявили, що Вашингтон продовжує свої зусилля з “приєднання Південної Кореї та Японії до Організації Північноатлантичного договору”, додавши, що намір Південної Кореї постачати зброю Україні є одним із “прикладів цих зусиль”.
Своєю чергою, Міністерство оборони Сеула заявило, що навчання “Freedom Edge” були відповіддю на ядерну та ракетну програму Північної Кореї.
Нещодавно Південна Корея оголосила, що перегляне можливість надання зброї Україні на знак протесту проти договору про взаємну оборону, підписаного між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і главою Росії Володимиром Путіним.
Нагадаємо, що Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.
Згодом МЗС Південної Кореї викликало російського посла на знак протесту проти пакту між Росією та Північною Кореєю.
Раніше Південна Корея та США звинуватили Північну Корею у постачанні Росії озброєння для війни проти України. Зокрема експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.
Північна Корея вже давно засуджує спільні навчання Сполучених Штатів і Південної Кореї як репетицію вторгнення та доказ ворожої політики Вашингтона та Сеула.
Минулого року США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання протиракетної оборони.
- Військові Південної Кореї 26 червня повідомили, що, ймовірно, гіперзвукова ракета, запущена Північною Кореєю, вибухнула під час польоту.
- У липні Росія відновить пряме пасажирське залізничне сполучення з Північною Кореєю після чотирирічної перерви через пандемію COVID-19.
- Новий оборонний договір між Росією та Північною Кореєю вказує про зміцнення зв’язків між авторитарними державами. Президент Росії Володимир Путін підписав угоду з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином про взаємну оборону.
- Відповідно до повного тексту договору, який підписали Володимир Путін і Кім Чен Ин, Північна Корея та Росія погодилися надати негайну військову допомогу в разі вторгнення чи збройної агресії.
Apple пояснила видалення застосунків незалежних ЗМІ та VPN-сервісів з App Store в Росії необхідністю дотримання місцевих законів і завданням “підтримувати демократичні принципи”.
Спецпредставник обраного 47-м президентом США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог засудив масштабну ракетну атаку з боку Росії на Різдво.
Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав розповів, що провів вечір Різдва у бомбосховищі.
Трьох українців, які у горах перетнули кордон з Румунією, знайшли рятувальники.
Увечері 25 грудня єврейські громади по всьому світу запалили першу свічку Ханукії, розпочинаючи восьмиденне святкування Хануки — свята, присвяченого відновленню Єрусалиму та повторному освяченню Другого Храму на початку повстання Маккавеїв проти імперії Селевкідів у ІІ столітті до нашої ери.