Прокуратура вже розслідує факт виїзду родичів київських чиновників за кордон із сиротами

Джерело : Київськ міськпрокуратура

Київська міська прокуратура розпочала розслідування за фактом незаконного виїзду за кордон родичів керівництва Служби у справах дітей. Цьому передувала заява працівників Офісу Омбудсмана.

Сам випадок трапився ще у березні 2022 року, коли певне коло осіб незаконно покинуло Україну під приводом супроводу дітей-сиріт під час евакуації до Німеччини. Кожен із супровідників-чоловіків звільнився з посад після виїзду за кордон і не працює у цих органах, також вони не повернулися до України.

Представники Омбудсмена цього року відвідували заклади за кордоном, де перебувають українські діти. Їх у цей табір не допустили, оскільки там були відсутні українські особи супроводу, а діти перебувають лише під опікою німецької сторони.

Кримінальне провадження розпочали за процесуального керівництва ювенальних прокурорів Деснянської окружної прокуратури м. Києва.

“В межах кримінального провадження перевірятиметься інформація, поширена Офісом Омбудсмена, про те, що посадовці Служби у справах дітей та сімʼї міста Києва та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва організували виїзд за кордон кількох осіб, у тому числі своїх родичів, під виглядом працівників закладів, що супроводжують дітей під час евакуації за кордон”, – йдеться у повідомленні.

Інформацію про те, що особи супроводу, опинившись за межами держави, не повернулися до України, буде перевіреною

Досудове розслідування проводиться за ознаками ч. 2 ст. 332 КК України – незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб.

У КМДА заперечують інформацію Офісу Омбудсмана

Служба у справах дітей та сім’ї КМДА заявили, що: “Інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини в офіційних джерелах, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами”.

У 2022 році загалом з Київщини евакуювали 1500 дітей-сиріт, а з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей. Нині у країні продовжують перебувати 30 дітей, решту влаштували у сімейні форми виховання.

“Теза про схему для виїзду закордон та ухиляння родичів чиновників – абсолютно маніпулятивна та необґрунтована”, – наголосили в Службі у справах дітей та сім’ї.

За даними Служби, до кола цих осіб входили психологи, вихователі, соціальні працівники, помічники вихователів, медики тощо. Питання утримання і виховання дітей в Німеччині “продовжує перебувати на особистому контролі мера міста Вупперталь та Київського міського голови”.

Додамо, що у повідомленні КМДА немає інформації про те, скільки саме осіб супровоу виїхали з України, чи дійсно вони звільнилися з посад після перетину кордону і чи залишися вони за межами держави або повернулися.

  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.
  • У Харківській області влада планує примусово евакуювати дітей разом з сім’ями з кількох прифронтових населених пунктів, зокрема у Куп’янському та Ізюмському районах.

6 липня президент Володимир Зеленський поінформував, що лише за цей тиждень російські війська скинули на територію України понад 600 керованих авіаційних бомб. 

Напередодні другого туру парламентських виборів у Франції 7 липня рейтинг ультраправої партії “Національне об’єднання” на чолі з Марі Ле Пен знижується.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. За добу відбулося 123 бойових зіткнення. Станом на сьогодні найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також війська РФ активізувалися на Лиманському і Курахівському напрямках.

Станом на 6 липня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, ліквідовуючи особовий склад армії РФ та знищуючи техніку противника.

Активізація бойових зіткнень у кінці червня пов’язана з початком боїв за Торецьк та Нью-Йорк.