У Сенаті погрожують відхилити запит Байдена на 106 млрд доларів для фінансування безпеки

Джерело: Politico

У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента  Сполучених Штатів Джо Байдена щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки. Частина цих коштів призначена для допомоги Україні.

Зазначається, що навіть серед тих республіканців, які були прихильниками об’єднання фінансування для України, Ізраїлю, Тайваню та захисту південного кордону США в один пакет, є ті, хто налаштований щодо нього песимістично.

Перед тим, як запит Байдена потрапить до Конгресу США, його повинен ухвалити Сенат. Водночас республіканці у Сенаті заявили, що або відхилять запит Байдена, або кардинально його змінять.

У ЗМІ зауважили, що республіканці розділилися щодо того, чи варто пов’язувати допомогу Ізраїлю та Україні, а багато хто також наполягає на великих змінах у прикордонній політиці та не дивиться на ціну.

“Пакет, який надіслав Білий дім, справді мертвий”, — сказав сенатор Майк Раунд.

Демократи мають більшість у Сенаті, але їм знадобиться дев’ять або більше голосів республіканців, щоб ухвалити рішення у палаті. Лідер меншості Мітч Макконнелл минулих вихідних спантеличився щодо щедрого пакета допомоги, але сказав, що його члени мають “пристрасть” до посилення безпеки кордонів.

“І ми також збираємося внести інші зміни”, – попередив він.

Комітет з асигнувань Сенату проведе слухання щодо запиту через тиждень, і лідер більшості Чак Шумер хоче терміново ухвалити рішення. Але кінцевий термін урядового фінансування 17 листопада та Палата представників без лідера створюють для Сенату брак часу.

Окрім особливостей додаткового законопроєкту на 106 мільярдів доларів, республіканці обговорюють філософську концепцію поєднання допомоги Ізраїлю з поточним фінансуванням оборони України.

Надання Україні додаткової допомоги все ще викликає розбіжності в Республіканській партії, і деякі республіканці хочуть, щоб Сенат самостійно розглянув допомогу Ізраїлю.

“Вони повинні бути відокремлені. Ізраїльський компонент має майже переважну підтримку, і ми можемо досягти цього дуже швидко. Я просто вважаю, що тактично це кращий підхід”, – сказав сенатор Марко Рубіо у вівторок.

Своєю чергою високопоставлений член Сенату з питань збройних сил Роджер Вікер сказав, що він абсолютно підтримує зв’язок між цими двома фінансуваннями. Він визнав, що конференція розкололася з цього питання, але передбачив, що “тверда більшість у Палаті представників і Сенаті” може підтримати цю концепцію.

“Я хочу, щоб весь пакет був просунутий. Це чотири питання національної безпеки, і ми повинні вирішувати їх як єдине ціле”, – сказав сенатор Ліндсі Грем.

Президент США Дональд Трамп закликав диктатора Володимира Путіна негайно укласти мирну угоду з Україною, інакше він буде змушений запровадити високі мита та накласти санкції на російські товари.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.