У школах окупованого Криму заборонили підіймати кримськотатарський прапор — КримSOS
Джерело: КримSOS
Окупаційна адміністрація РФ заборонила на території тимчасово окупованого Криму підіймати кримськотатарський прапор у школах.
Також у школах заборонено проводити деякі заходи, зокрема День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18 травня. У кримськотатарських школах напередодні пам’ятних дат працюватиме спеціальна комісія. Планування подібних заходів розглядатимуть як підготовку провокацій.
Письмового розпорядження росіяни не надали, але до шкіл приходили “від адміністрації”, тобто від так званого очільника Криму Сергія Аксьонова. Стосовно причин заборони російські окупанти відповіли, що він “ніде не закріплений, є лише прапор РФ та республіки Крим”.
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров розповідав, що після окупації Криму Росією на півострові різко знизилася кількість кримськотатарських шкіл.
- У Кабінеті Міністрів України ухвалили розпорядження стосовно розроблення правопису кримськотатарської мови. У ньому використають алфавіт цієї мови на основі латинської графіки.
- Кількість росіян, які обирають тимчасово окупований Крим як місце відпочинку, зменшилася майже вдвічі за лічені тижні після того, як Україна посилила свої атаки на інфраструктуру півострова.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.