У Тбілісі протестують через закон про «іноагентів»: відбулися перші сутички з силовиками
Джерело: Букви
Надвечір 28 квітня тисячі громадян Грузії пройшли маршем через Тбілісі під час протестів проти законопроєкту про “іноземних агентів”, який опозиція та західні країни назвали авторитарним та інспірованим Росією. 17 квітня парламент країни проголосував проєкт закону, нині законотворці готуються до другого читання.
Парламент Грузії повідомив, що проведе друге читання законопроєкту 30 квітня. Своєю чергою, опозиційні партії та активісти закликають до масових протестів проти його очікуваного ухвалення.
Ближче до ночі ситуація під будівлею парламенту загострилася. “ЕхоКазказа” повідомило, що учасники акції кілька разів спробували знести штучні огорожі, розташовані біля будівлі законодавчого органу. Демонстранти хочуть пройти до сцени, яку встановили на завтрашній мітинг правлячої партії “Грузинська мрія”.
Серед поліціянтів з’явилися правоохоронці у масках. Учасники акції стверджують, що у бік протестувальників випустили невідомий газ.
Раніше в МВС Грузії закликали дотримуватися порядку.
Згодом силовики заявили, що акція “прийняла насильницький характер”. На площі Свободи та біля будівлі парламенту мобілізовано підрозділи спецпризначенців та водомети.
Зауважимо, 15 квітня Комітет з юридичних питань парламенту Грузії підтримав законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що за змістом ідентичний проєкту, ініційованому минулого року та відкликаному на тлі масових протестів.
Під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту. Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикали мікрофони, коли вони використовували термін “російський закон” і закликали правлячу партію відкликати законопроєкт.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя.
Вулицями Тбілісі прокотилася низка акцій проти ухвалення законопроєкту. Зокрема 16 квітня під час багатотисячного мітингу проти закону про “іноагентів”, спецпризначенці застосували сльозогінний газ. Місцеві ЗМІ повідомляють про затримання активістів та постраждалих під час протистоянь. Також вночі 17 квітня правоохоронці побили демонстрантів та журналістів.
Та вже 17 квітня парламент Грузії у першому читанні прийняв проєкт закону “Про прозорість іноземного впливу” (закон про “іноагентів”), проти якого грузини вже кілька днів поспіль виходять на протести.
Читайте також: Закон про «іноагентів»: що відбувається в Грузії та реакція міжнародної спільноти
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Жінка, яка звинуватила Конора Макгрегора в її зґвалтуванні, сказала, що “справедливість відбулася” і вона виграла цивільний позов проти ірландського бійця змішаних єдиноборств.