Україна розслідує незаконне позбавлення волі Росією понад 14 тисяч цивільних – Генпрокурор
Джерело: Офіс Генпрокурора
Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що станом на сьогодні Україна розслідує незаконне позбавлення волі Росією понад 14 тисяч цивільних. Встановлено понад 170 катівень, фактично кожен, хто повернувся з російської неволі, піддавався різним формам насильства.
Костін наголосив, що злочини РФ проти цивільного населення є масовими та поширеними та мають ознаки злочинів проти людяності.
Також Генпрокурор додав, що обʼєднання зусиль національних та міжнародних партнерів — одна з головних передумов належного документування та розслідування таких складних та сенситивних злочинів.
Ми високо цінуємо внесок неурядових організацій, які посилюють роботу слідчих та прокурорів. На сьогодні Офісом Генерального прокурора повідомлено про підозру 261 особі за злочини, пов’язані з незаконним утриманням цивільних, судові вироки отримали 58 осіб, — зазначив він.
Раніше Костін повідомив, що під час історичного Саміту миру у Швейцарії об’єдналися представники понад 100 держав та організацій заради спільної мети — відновити та зберегти справедливий мир.
Читайте також: У Гаазі обговорюють «трибунал для Путіна»
Також Генпрокурор в інтервʼю телеканалу “Ми-Україна” розповів про документування та розслідування Офісом Генпрокурора воєнних злочинів Росії.
Воєнні злочини є масовими та різноманітними. Найбільші виклики саме при розслідуванні цих злочинів, оскільки ми маємо справу з великою кількістю. І на цьому напрямку в нас вже є результати.
Він зазначив, що вже понад 50 російських військових отримали вироки в українських судах.
Читайте також: Голова Міжнародного кримінального суду пообіцяла покарати Путіна за злочини в Україні
- За тиждень російські загарбники знищили понад 100 гектарів лісу на Лиманському напрямку.
- Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
- Понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.
- “Дуже ймовірно”, що Росію визнають винною у продовольчій кризі, зазначила Катріона Мердок, партнерка Global Rights Compliance, і тоді МКС видасть ще один ордер на арешт Путіна, разом із тим, який був виданий у березні цього року за незаконну депортацію дітей.
- Костін разом з керівницею розслідуваннями міжнародних злочинів, вчинених в Україні, від Міжнародного кримінального суду Брендою Голліс побували на Харківщині — у місцях російських атак на цивільну інфраструктуру.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.