Україна виконала рекомендації Єврокомісії для надання переговорної рамки щодо вступу в ЄС
Джерело: interfax-Україна
11 березня Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.
Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.
12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили, — пояснила міністерка.
Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, — погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, що ухвалили раніше.
Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.
Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.
Зауважимо, 9 лютого Кабінет міністрів України затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.
14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови, – мовилося в дописі.
- Надзвичайний та Поважний посол України Костянтин Єлісєєв розповів про уроки та виклики на шляху України до членства в Європейському Союзі.
- Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.
- Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
- Міністерство фінансів України повністю імплементувало 742 акти права ЄС – 46% від усіх імплементованих Україною актів.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 185 бойових зіткнень.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 26 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.