Уряд затвердив переговорну архітектуру для вступу до ЄС

Джерело: пресслужба уряду

27 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС, а також створення 36 переговорних груп щодо підготовки переговорних позицій за відповідними розділами переговорної рамки Євросоюзу.

Ми вибудовуємо переговорну архітектуру для того, щоб кожна деталь складного та бюрократичного механізму працювала чітко та злагоджено, – зауважила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Зокрема затверджено перелік органів влади, установ та інституцій, представники яких входять до кожної з робочих груп. Передбачено також, що до груп ввійдуть народні депутати, а також представники громадянського суспільства, бізнес-спільноти та науковці. Кожна група працюватиме над конкретними питаннями, що входять до компетенції їхніх груп.

Міжвідомча робоча група стане координуючим органом, який забезпечить цілісність та узгодженість переговорного процесу на шляху до членства України в ЄС. Головою робочої групи є Стефанішина.

Відповідно до Положення, серед завдань групи, зокрема:

  • сприяння забезпеченню підготовки до проведення переговорів про вступ України до Європейського Союзу, зокрема шляхом консолідованого формування органами законодавчої та виконавчої влади переговорної позиції України;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час формування переговорної позиції України;
  • планування, моніторинг та оцінка результативності виконання рекомендацій, які містяться у рішеннях, ухвалених Європейською Комісією щодо України.

Зауважимо, раніше питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях обговорили під час зустрічі представників Мінекономіки з представниками Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8).

25 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.

14 червня, посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку, а 21 червня затвердили дату початку переговорів.

Раніше Німеччина зазначила, що Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу. Тоді як Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.

Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

У Львові вчора ввечері, 17 вересня, 35-річний львів’янин наїхав на електросамокат, на якому їхали двоє 16-річних хлопців. Внаслідок цього один юнак загинув, а інший дістав поранення. 

18 вересня 1929 року народилась Алла Горська – українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

Згідно із записом у судовому циркулярі, принцеса Уельська повернулася до роботи з приватною зустріччю у Віндзорському замку.