Ув’язнили ще двох колаборантів, які співпрацювали з ворогом на Харківщині та Луганщині
Джерело: Служба безпеки України
Двоє колаборантів, які співпрацювали з окупантами в Харківській та Луганській областях, отримали терміни ув’язнення.

Фото: СБУ
Один із них, 54-річний мешканець Куп’янська Харківської області та колишній посадовець місцевої поліції, приєднався до окупаційного “МВС РФ” під час окупації.
Він співпрацював з окупантами й отримував зарплату в російських рублях за фабрикування справ проти місцевих учасників руху опору. Після звільнення міста його затримали та засудили до 12 років ув’язнення.
Другий зловмисник, мешканець Сватового Луганської області та колишній очільник місцевого комунального підприємства, підтримав окупантів та обіймав посаду у створеному ворогом “комунальному підприємстві Сватівського району”. Він допомагав перейменовувати вулиці за “зразком” колишнього СРСР і організовував агітаційно-масові заходи.
Проте пізніше колаборант виїхав до Києва, де намагався уникнути суду і сховатися. Однак співробітники СБУ виявили його в столиці й він отримав 7 років позбавлення волі.
Обидвох зловмисників визнано винними в колабораційній діяльності згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України.
- Контррозвідники викрили чиновницю, яка добровільно пішла на співпрацю з РФ під час тимчасової окупації правобережної частини Херсонщини.
- У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.
- Співробітники Служби безпеки України затримали у Херсоні ворожу поплічницю, яка брала участь у примусовій паспортизації під час окупації росіянами міста.
- Інформаторку РФ, яка коригувала повітряні атаки росіян на Харків, засудили до 11 років позбавлення волі.
- На тимчасово окупованих територіях сходу України рух опору активно проводить роботу з виявлення колаборантів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.