Ув’язнили ще двох колаборантів, які співпрацювали з ворогом на Харківщині та Луганщині

Джерело: Служба безпеки України

Двоє колаборантів, які співпрацювали з окупантами в Харківській та Луганській областях, отримали терміни ув’язнення.

Фото: СБУ

Один із них, 54-річний мешканець Куп’янська Харківської області та колишній посадовець місцевої поліції, приєднався до окупаційного “МВС РФ” під час окупації.

Він співпрацював з окупантами й отримував зарплату в російських рублях за фабрикування справ проти місцевих учасників руху опору. Після звільнення міста його затримали та засудили до 12 років ув’язнення.

Другий зловмисник, мешканець Сватового Луганської області та колишній очільник місцевого комунального підприємства, підтримав окупантів та обіймав посаду у створеному ворогом “комунальному підприємстві Сватівського району”. Він допомагав перейменовувати вулиці за “зразком” колишнього СРСР і організовував агітаційно-масові заходи.

Проте пізніше колаборант виїхав до Києва, де намагався уникнути суду і сховатися. Однак співробітники СБУ виявили його в столиці й він отримав 7 років позбавлення волі.

Обидвох зловмисників визнано винними в колабораційній діяльності згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.