В Україні не змінилися посіви озимої пшениці, попри експортну кризу – Reuters
Джерело: Reuters з посиланням на коментар Тараса Висоцького
Очікується, що українські аграрії не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.
Україна є великим виробником пшениці, і закриття Чорноморського коридору викликало припущення, що фермери можуть сіяти менше пшениці через подорожчання експортних маршрутів.
Мінагрополітики навело дані опитування, згідно з якими аграрії справді можуть скоротити площі озимої пшениці, одночасно збільшивши посіви озимого ріпака до рекордного рівня.
Однак, 29 серпня перший заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький заявив Reuters, що можливе скорочення озимої пшениці може становити лише 0,1%.
Очікуване скорочення загальної площі посіву озимих зернових відбудеться шляхом зменшення частки інших зернових, пояснив він, зокрема прогнозуючи зменшення посівів ячменю цієї зими на 5,4%.
Аграрії вже завершили жнива пшениці 2023 року, намолотивши 21,94 млн тонн. Тоді як загальний урожай у 2022 році становив 20,7 млн тонн.
У міністерстві повідомили, що загальна посівна площа озимих може зрости порівняно з попереднім сезоном на 0,5 млн га, або ж на 8%.
Трейдери побоюються, що збільшення посівних площ озимих культур, особливо олійних, може призвести до зменшення ярих зернових культур, найбільше постраждають кукурудза та ярий ячмінь.
Нині Україна може експортувати обмежені обсяги через порти на Дунаї та західний сухопутний кордон з Європейським Союзом. Це змусило виробників скоригувати посівні плани у 2023 році та перейти із зернових на олійні, які коштують дорожче.
Зауважується, що у 2023 році Україна вже скоротила посівні площі під кукурудзу на користь соняшника.
- Запаси пшениці у провідних країнах-експортерах скоротилися до найнижчого рівня за останні 16 років, що стало наслідком зупинки Росією чорноморського “зернового коридору”.
- На думку британських розвідників, вихід РФ з зернової угоди посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15%.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.