Зеленський зустрівся з делегацією Сенату США: обговорили застосування далекобійної зброї

Джерело: Володимир Зеленський/Телеграм

12 серпня президент Володимир Зеленський провів зустріч з делегацією Сенату США. Сторони сфокусувалися зокрема на обговоренні того, що необхідно для завершення війни з Росією.

Глава держави наголосив, що нині важливо, аби українці та американці “в нашому захисті нормального життя і свободи людей були дійсно переможцями”.

Сьогодні зустрівся з делегацією Сенату США. Обговорили, що конкретно потрібно, щоб завершити цю війну справедливо, зокрема нашу потребу в застосуванні далекобійної зброї, – розповів президент.

Зеленський також висловив подяку Америці за підтримку нашого захисту.

Зауважимо, нещодавно Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США. Делегація, до складу якої увійшли Дональд Норкросс, Селесте Мелой та Джеймс Панетт, відвідала Київ та Одесу.

Глава держави подякував за підтримку з боку США, зокрема за постачання Україні F-16. Він також наголосив на важливості посилення ППО України та розширенні тренувальних місій для пілотів і техніків у США.

Додамо, 11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив чому необхідно бити по воєнним аеродромам РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Також 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно. Дозвіл на розширення атак свідчить про значне просування у домовленностях між США та Україною. Ще у травні президент США Джо Байден давав дозвіл на використання американської зброї по території РФ лише з Харківщини, де почався новий наступ.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Нещодавно міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.