Глава МВС Німеччини: удар по лікарні «Охматдит» – воєнний злочин
Джерело: DW
9 липня міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер назвала атаку на найбільшу дитячу лікарню у Києві “жахливим воєнним злочином”. Вона додала, що це “ще раз демонструє нелюдяність, з якою Путін веде війну проти України”.
Фезер нагадала, що “1,18 мільйона осіб з України зараз знайшли захист у Німеччині від путінських танків і ракет”, і що 1116 тяжко поранених та хворих українців евакуювали до ФРН на лікування. Надання такої допомоги буде продовжено, наголосила глава відомства.
Голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети.
Експерти Управління ООН з прав людини, вивчивши відеозаписи та пошкодження на місці, дійшли висновку, що по “Охматдиту” “з великою ймовірністю” російські війська завдали прямого удару російською ракетою Х-101.
СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.
Зауважимо, нині триває засідання Радбезу ООН щодо обстрілу “Охматдиту”. Росія, що головує в Раді Безпеки ООН, спробувала заблокувати участь України в цьому заході. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Раніше в Офісі Генерального прокурора повідомили, що передадуть всі наявні матеріали та докази, повʼязані із масованою атакою РФ 8 липня до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду.
Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.
Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
Читайте також: У Москві заявили, що помстилися Україні за удари по енергетиці
- Наразі повідомлять про зростання кількості загиблих до 36 осіб. Ще 140 осіб зазнали поранень внаслідок сьогоднішніх ракетних ударів РФ по території України.
- Внаслідок масованої атаки РФ по Києву зафіксовано падіння уламків у семи районах.
- У Кривому Розі кількість загиблих нині становить 10 осіб. Ще відомо про щонайменше 41 одного пораненого, серед них дев’ятеро тяжких.
- Внаслідок масованої атаки по Києву росіяни повністю зруйнували або пошкодили три трансформаторних підстанції ДТЕК.
- 8 липня внаслідок атаки росіян у Києві постраждав вже другий медичний центр. Стало відомо, що уламки ракети впали на медичний центр у Дніпровському районі. У приватному пологовому будинку “ISIDA” у Києві попередньо загинули сім людей. Внаслідок російської атаки пошкоджена будівля медзакладу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.