Україна застосовує перші F-16 поки лише для ППО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Українські військові не лише отримали, але й здійснювали перші бойові вильоти на винищувачах F-16. Однак, поки що їх використовуватимуть лише для ППО.

Видання припускає, що сучасні військові літаки поки що використовувалися лише для “протиповітряної оборони”. Представник ВМС України цього не заперечував.

У повідомленні Bloomberg вперше стало відомо, що до Києва доставили невелику кількість літаків F-16.

Невдовзі в соцмережах та українських ЗМІ поширили зображення, нібито F-16 вже у небі над Україною.

Київ офіційно не підтвердив отримання літаків.

Загалом Україна очікує на 79 винищувачів F-16 від Бельгії, Данії, Норвегії та Нідерландів.

Міжнародна коаліція з постачання і навчання українських пілотів, до якої також входять США та Велика Британія, пообіцяла запустити перші літаки в політ над Україною вже до кінця липня.

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що ці винищувачі допоможуть кинути виклик “повному домінуванню” Росії у небі над Чорним морем.

Тоді як західні авіаційні експерти застерігають, що військові літаки не можуть стати для українців “переможною срібною кулею”.

Зокрема Washington Post пише, що лише шість українських пілотів отримали кваліфікацію для польоту на F-16.

А це означає: щодня можна буде здійснити лише обмежену кількість вильотів… і якомога далі від лінії фронту, через загрозу російських ракетних систем “земля-повітря”.

Тим часом, джерела Times of Ukraine в ПС заперечили інформацію ЗМІ, що F-16 вже здійснювали бойові вильоти в небі над Україною та були задіяні як ППО.

Своєю чергою, у Білому Домі відмовилися коментувати передачу Україні F-16. Однак, Кірбі наголосив, що у США немає сумнівів у тому, що Україна зможе розпочати їх застосовувати до кінця літа.

Зауважимо, 10 липня держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що вже триває передача першої партії американських F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Він запевнив, що винищувачі пролетять в українському небі вже цього літа.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна вже має графіки постачання літаків F-16 від країн-партнерів.

Данія зобов’язалася передати загалом 19 винищувачів, тоді як Нідерланди пообіцяли постачити 24 літаки. Обидві країни були рушійною силою міжнародної коаліції для постачання Україні F-16.

Зокрема через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.

Норвегія також заявила 10 липня, що передасть Україні шість винищувачів F-16 і що постачання планується розпочати цього року.

Читайте також: В Україні на F-16 очікує, ймовірно, найбільш небезпечне поле бою — Business Insider

Ми писали, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

У червні Командувач Військово-повітряних сил Нідерландів, генерал Арнуд Столманн заявив, що очікує, що в якийсь момент цього літа винищувачі F-16 нарешті здіймуться в небо над Україною.

Зауважимо, 7 липня новопризначений міністр оборони уряду Нідерландів Рубен Брекельманс спільно з главою МЗС країни Каспаро Вельдкампом здійснили перший робочий візит до України, під час якого повідомили, що разом із партнерами нададуть Україні додатковий комплекс ППО Patriot.

15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.

15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.