Уряд затвердив переговорну архітектуру для вступу до ЄС

Джерело: пресслужба уряду

27 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС, а також створення 36 переговорних груп щодо підготовки переговорних позицій за відповідними розділами переговорної рамки Євросоюзу.

Ми вибудовуємо переговорну архітектуру для того, щоб кожна деталь складного та бюрократичного механізму працювала чітко та злагоджено, – зауважила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Зокрема затверджено перелік органів влади, установ та інституцій, представники яких входять до кожної з робочих груп. Передбачено також, що до груп ввійдуть народні депутати, а також представники громадянського суспільства, бізнес-спільноти та науковці. Кожна група працюватиме над конкретними питаннями, що входять до компетенції їхніх груп.

Міжвідомча робоча група стане координуючим органом, який забезпечить цілісність та узгодженість переговорного процесу на шляху до членства України в ЄС. Головою робочої групи є Стефанішина.

Відповідно до Положення, серед завдань групи, зокрема:

  • сприяння забезпеченню підготовки до проведення переговорів про вступ України до Європейського Союзу, зокрема шляхом консолідованого формування органами законодавчої та виконавчої влади переговорної позиції України;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час формування переговорної позиції України;
  • планування, моніторинг та оцінка результативності виконання рекомендацій, які містяться у рішеннях, ухвалених Європейською Комісією щодо України.

Зауважимо, раніше питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях обговорили під час зустрічі представників Мінекономіки з представниками Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8).

25 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.

14 червня, посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку, а 21 червня затвердили дату початку переговорів.

Раніше Німеччина зазначила, що Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу. Тоді як Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.

Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Згідно з листом, який Reuters опублікував у четвер, Німеччина має намір схвалити близько 400 мільйонів євро військової допомоги Україні.

Студія “Квартал 95” без дозволу використала відео загиблого захисника Юрія Назаренка у випуску 25 серпня 2024 року. Це викликало обурення у близьких загиблого.

Міжнародна правоохоронна операція призвела до демонтажу кіберзлочинної платформи “Привид”, що активно використовувалася для наркоторгівлі та відмивання грошей. Як повідомляє Європол, під час операції було затримано 51 особу, але вже очікуються нові арешти.

З Яною Баріновою Букви зустрілися у Відні (Австрія), в межах щорічної події viennacontemporary – провідного…

У Києві викрили керівний склад провідного науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю, яке допомагало Росії відновлювати нафтопереробні заводи після атак українських дронів