Уряд затвердив переговорну архітектуру для вступу до ЄС
Джерело: пресслужба уряду
27 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС, а також створення 36 переговорних груп щодо підготовки переговорних позицій за відповідними розділами переговорної рамки Євросоюзу.
Ми вибудовуємо переговорну архітектуру для того, щоб кожна деталь складного та бюрократичного механізму працювала чітко та злагоджено, – зауважила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Зокрема затверджено перелік органів влади, установ та інституцій, представники яких входять до кожної з робочих груп. Передбачено також, що до груп ввійдуть народні депутати, а також представники громадянського суспільства, бізнес-спільноти та науковці. Кожна група працюватиме над конкретними питаннями, що входять до компетенції їхніх груп.
Міжвідомча робоча група стане координуючим органом, який забезпечить цілісність та узгодженість переговорного процесу на шляху до членства України в ЄС. Головою робочої групи є Стефанішина.
Відповідно до Положення, серед завдань групи, зокрема:
- сприяння забезпеченню підготовки до проведення переговорів про вступ України до Європейського Союзу, зокрема шляхом консолідованого формування органами законодавчої та виконавчої влади переговорної позиції України;
- визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час формування переговорної позиції України;
- планування, моніторинг та оцінка результативності виконання рекомендацій, які містяться у рішеннях, ухвалених Європейською Комісією щодо України.
Зауважимо, раніше питання наближення українського законодавства до європейського у торгових відносинах, трудовому законодавстві та публічних закупівлях обговорили під час зустрічі представників Мінекономіки з представниками Консультативної групи радників країн Нордично-Балтійської вісімки (NB8).
25 червня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
14 червня, посли держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки про вступ України та Молдови до блоку, а 21 червня затвердили дату початку переговорів.
Раніше Німеччина зазначила, що Україна виконала усі необхідні вимоги для початку переговорів стосовно вступу країни до Європейського Союзу. Тоді як Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.
Нагадаємо, що 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
- 23 листопада 2023 року Сейм ухвалив заяву про підтримку початку переговорів про вступ України та Молдови до ЄС.
- 9 лютого Кабінет міністрів України затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.
- Надзвичайний та Повноважний посол України Костянтин Єлісєєв розповів про уроки та виклики на шляху України до членства в Європейському Союзі.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
Якщо ви думаєте, що всякий цукор однаково шкідливий, нова наукова робота може змінити цю думку. Дослідники з’ясували: солодкі напої підвищують ризик розвитку діабету 2 типу значно більше, ніж солодощі чи десерти.
Президент США Дональд Трамп оголосив, що переговори з Китаєм щодо угоди про майбутнє TikTok розпочнуться вже найближчого понеділка або вівторка. За його словами, сторони «практично» досягли згоди щодо умов продажу американських активів популярного додатка.
На південь від німецького міста Галле, біля доісторичного озера, археологи виявили сліди систематичного добування тваринного жиру – масштабного процесу, яким, імовірно, керували неандертальці ще 125 тисяч років тому. Вчені охрестили знахідку “жировою фабрикою”, адже мова йде не про випадкову обробку туш, а про добре організовану роботу з видобутку жиру з кісток.
На початку 2025 року BlackRock Inc. припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України. Це сталось після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США різкої зміни ставлення Білого дому до України.