Навіть гіпотетична можливість ударів ракетами змусила РФ перемістити бойову авіацію – ЗМІ

Джерело: BBC

Україна досі не отримала від США дозволу на застосування ракет із дальністю у понад 250 км. Про можливість такого рішення минулого тижня писала американська преса. Проте навіть гіпотетична можливість такого розвитку подій змусила Росію змінити дії авіації та, можливо, флоту.

Росія не стала чекати, доки союзники вирішать питання із застосуванням ракет, і заздалегідь перенесла свою авіацію якомога далі від лінії фронту. Цей процес триває вже кілька місяців.

Крім того, днями Чорноморський флот Росії, який раніше переклав свої бойові кораблі з Севастополя до Новоросійська, тепер ось уже вдруге за тиждень залишає нову базу.

Так, з одного боку, нові ракети, котрі Україна поки що навіть не може застосовувати проти цілей на території Росії, працюють як справжній інструмент стримування — самою своєю наявністю та однією лише загрозою застосування вони змушують противника знижувати інтенсивність бойової роботи авіації.

З іншого боку, оскільки ця загроза розтягнута в часі, російські війська адаптуються до неї і розробляють нові заходи. У результаті зміни в російській тактиці виявляються не такими серйозними.

Про відсутність дозволу на удари по цілях на території Росії у неділю заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю журналісту CNN Фаріду Закарії.

У світовій пресі багато писали про те, що таке рішення може бути прийняте на зустрічі лідерів США та Великої Британії Джо Байдена та Кіра Стармера у Вашингтоні 13 вересня. Водночас обговорювати можливість прийняття такого рішення у ЗМІ почали ще за кілька днів до зустрічі.

Про те, що Росія передислокувала свою бойову авіацію далі від фронту, заявив під час інтерв’ю сам Володимир Зеленський.

Тепер Росія почала відводити свої літаки зі ста кілометрів, ста п’ятдесяти та трьохсот на п’ятсот. І нам потрібно більше дозволів, – зауважив український президент. Судячи зі слів Зеленського, аеродроми були найважливішою метою, яку збиралися вражати українці.

Це справді так: російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 застосовують проти українських військ плануючі авіабомби, котрі завдають істотної шкоди.

Додамо, 10 вересня президент США Джо Байден заявив, що Білий дім працює над дозволом Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб території Росії.

Так, відповідаючи на запитання, чи США знімуть обмеження, Байден зауважив, що його адміністрація “зараз це вирішує”.

Зауважимо, раніше Сікорський висловив упевненість, що попри триваючі дискусії, Україна отримає дозвіл на удари по цілях на території Росії західним озброєнням. Він нагадав, що схожі вагання раніше були стосовно військових постачань.

11 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на запитання щодо дозволу Силам оборони бити вглиб території РФ. Він заявив, що союзники НАТО “мають право допомогти Україні захищатися” та пояснив чому необхідно бити по воєнним аеродромам РФ.

В ISW проаналізували, що обмежені зміни в політиці адміністрації президента США Джо Байдена, які дозволили Україні використовувати надану США зброю для ураження деяких російських військових об’єктів на невеликій ділянці території РФ, яка складає лише 16 відсотків.

Зауважимо, 8 липня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати Америки станом на сьогодні не планують скасовувати обмеження для Сил оборони щодо ударів американською зброєю вглиб території Росії.

Ми повідомляли, що за даними українських джерел, США встановили обмеження, що Україна може атакувати територію РФ лише на відстані не більше 100 км від кордону. Водночас джерела у США відмовились називати, які обмеження встановила адміністрація Байдена, однак зазначають, що дані про обмеження у 100 км – неправдиві.

США дозволили Україні бити по території РФ уздовж всього кордону, звідки росіяни скоюють напади, а не лише у Харківській області.

На початку тижня Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у коментарі PBS News сказав, що згода з Україною про атаки по території РФ розповсюджується всюди, де війська РФ намагаються перетнути кордон.

Речник Пентагону Патрік Райдер напередодні заявив, що не було ніяких змін у політиці США, яка завжди націлена на те, щоб Україна завдавала транскордонні контрудари там, де це необхідно.

Своєю чергою, спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, на запитання щодо дозволу Україні завдавати ударів по цілях на території Росії американською зброєю, зазначив, що варто дозволити вести війну, як українці “вважають за потрібне”. Тоді як політику “мікрокерування” назвав “не дуже хорошою” для Сполучених Штатів.

Додамо, що експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував операцію Збройних сил України у Курській області РФ. За його словами, тепер союзники України повинні дати дозвіл на удари своїм озброєнням по російській території.

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що наступ України на Курську область завдав серйозного удару по наративу російського президента Володимира Путіна. Дипломат також підтримав зняття заборони на використання західної зброї.

Читайте також: AP: Командири ЗСУ закликали США дозволити удари ATACMS вглиб Росії

Також під час засідання Ради Безпеки ООН, політичний координатор Постійного представництва Великої Британії при ООН Фергус Екерслі заявив, що міжнародне право дозволяє Україні завдавати удари по території Росії.

5 вересня Столтенберг підтримав право України бити по Росії західним озброєнням.

9 вересня глава Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс заявив, що “Україні дозволяється застосовувати нашу зброю на російській території в оборонних цілях відповідно до міжнародного права”.

12 вересня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Варшаві закликав скасувати заборону Україні на використання далекобійної зброї на території РФ.

Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.

Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…

Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з…

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…