Нардеп Куницький виїхав з України на підставі «тижневого відрядження» від Ради – Схеми

Джерело: Схеми

Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.

Востаннє Куницький брав участь у голосуванні під час пленарних засідань 17-20 вересня цього року, а в комітеті з питань правоохоронної діяльності, членом якого він є, кажуть, що останній раз він був присутній в жовтні, в режимі відеоконференції.

Зауважується, що у Раді на запит “Схем” не надали інформації про це відрядження, зазначивши, що поїздка є “службовою”. Разом з тим, в Апараті ВР додали, що “відшкодування витрат на відрядження коштом державного бюджету не здійснювалося”.

У це відрядження Куницький виїхав вже після того, як ДБР у грудні 2023 року почало розслідувати обставини його іншого виїзду за кордон, влітку 2023 року – коли Куницький отримав від голови ВР дозвіл на виїзд у короткострокове робоче відрядження в Ізраїль, натомість повернувся лише за три тижні.

Згідно з даними джерел у правоохоронних органах, Куницькому не повідомляли про підозру, не обирали запобіжний захід та не встановлювали будь-які інші обмеження.

У коментарі журналістам голова ВР Руслан Стефанчук повідомив, що “сам факт порушення кримінальної справи не створює законодавством жодних обмежень діяльності народних депутатів”.

На початку листопада проєкт Bihus.Info інформував, що Куницький, ймовірно, виїхав з країни. 17 грудня видання УП повідомила, що депутат досі перебуває у США.

Побиття військового

5 жовтня 2023 в мережі з’явилось відео, на якому Куницький і Дмитрук б’ють людину в центрі Києва. Пізніше з’явилося ще одне відео, в якому потерпілий звинувачує нардепів у вимаганні грошей та обвинувачує їх у різних аферах, після чого конфлікт переріс у бійку. Потерпілий наголосив, що бійку розпочали нардепи.

“Я стояв на вулиці, вони почали мене знімати і штовхати, провокувати. Говорили всіляку гидоту, що я там десь працюю. Я вихопив телефон (у нардепа, який вів зйомку), але йому одразу віддав. Вони мене одразу почали бити удвох. Один мене завалив, а Дмитрук почав мене бити. Вони казали, що я якийсь шахрай, ще щось”, – розповів чоловік на відео.

Згідно з версією Дмитрука, інцидент відбувся під час обшуку шахраїв у кол-центрі, і потерпілий – нібито підставна особа.

На той момент чинний Генеральний прокурор Андрій Костін зареєстрував кримінальні провадження проти народних депутатів Артема Дмитрука та Олександра Куницького, які брали участь у бійці в Києві.

В серпні цього року стало відомо, що Генпрокурор повідомив про підозру Дмитруку за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Перебуваючи в Києві, під час суперечки він завдав військовому декількох ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Однак, до моменту оголошення підозри, нардеп виїхав за кордон.

24 вересня Артема Дмитрука затримали у Лондоні. Офіс генерального прокурора готує матеріали для видачі народного депутата України, який перебуває у розшуку через ухилення від правосуддя.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.