CNN : Війна РФ проти України не зменшила бажання Кремля втрутитися у вибори в США
Джерело: CNN
Повномасштабна війна Росії проти України не послабила бажання Кремля втрутитися у президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року.
Директор Агентства національної безпеки генерал Пол Накасоне зазначив, що Росія все ще має достатньо можливостей для втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах, попри виснажливу дворічну війну проти України.
Це важливий рік для них. Вони дивляться на це (вибори в США – ред.), і я припускаю, що, з огляду на виклик, який вони мають в Україні, очевидно, це те, на що вони хочуть вплинути, – наголосив він.
З цією думкою також погодився і директор ФБР Кріс Рей.
Раніше високопосадовець Міністерства юстиції стверджував, що зосередженість російських спецслужб на Україні принесла користь США.
Усі [російські] розвідувальні служби, які ми щодня перевіряємо на предмет діяльності, спрямованої проти Сполучених Штатів, тепер приділяють час і увагу Україні зі зрозумілих причин, – зауважив CNN Шон Ньюелл, який очолює відділ національної кібербезпеки департаменту.
Одначе, російська розвідка продовжує шукати шляхи впливу на підтримку України з боку уряду США, включно з військовою матеріально-технічною підтримкою, пояснив Ньюелл.
Накасоне та Рей спільно висловили впевненість у здатності забезпечити вибори завдяки “експоненціально складнішій” співпраці між національною безпекою та кіберагенціями, а також приватним сектором. Проте визнали, що іноземні супротивники також стають кращими.
У США назвали Росію, Китай та Іран “основними гравцями”, які хочуть втрутитися в американські вибори.
Директор ФБР підрахував, що армія хакерів у Китаї більша, ніж армія всіх великих країн разом узятих, і в 50 разів перевищує те, що є в його розпорядженні. Накасоне погодився, що США ніколи не зрівняються з Китаєм за кількістю хакерів, однак запевнив, що США мають якісну перевагу.
- Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
Президент США Дональд Трамп припустив можливість накласти на Гарвардський університет податки як на політичну організацію.
Компанії Apple вдалося уникнути найбільшої кризи з часів пандемії COVID-19. Запроваджені президентом США Дональдом Трампом 125% мита на товари, вироблені в Китаї, загрожували зруйнувати ланцюжок постачання компанії так само, як пʼять років тому.
Європейський ракетний гігант MBDA, виробник відомих Storm Shadow/Scalp і Aster, не встигає забезпечити виконання замовлень через зростання попиту. Портфель контрактів концерну досяг 37 млрд євро, і за нинішніх темпів виробництва цього вистачить на сім років роботи.
Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.
За даними Федерального бюро розслідувань, 17-річний підліток Нікіта Касап, звинувачений у вбивстві своїх батьків, планував вбити президента США Дональда Трампа.