«ATACMS не знімали з обговорення» – у Білому домі пояснили рішення щодо далекобійних ракет Україні

Джерело: брифінг

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США поки що не надаватимуть далекобійні ракети ATACMS у межах нового пакету військової допомоги Україні.

Салліван під час брифінгу для журналістів зауважив, що президент США Джо Байден оголосить про новий пакет озброєння, який міститиме системи протиповітряної оборони та інше озброєння, щоб допомогти Києву підготуватися до зимового періоду.

Байден вирішив, поки що не надаватиме ATACMS, одначе, також не знімає це питання з розгляду в майбутньому.

Час відправлення пакету збігся з візитом президента України Володимира Зеленського до Білого дому.

Раніше сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля — земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.  ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.