«ATACMS не знімали з обговорення» – у Білому домі пояснили рішення щодо далекобійних ракет Україні

Джерело: брифінг

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США поки що не надаватимуть далекобійні ракети ATACMS у межах нового пакету військової допомоги Україні.

Салліван під час брифінгу для журналістів зауважив, що президент США Джо Байден оголосить про новий пакет озброєння, який міститиме системи протиповітряної оборони та інше озброєння, щоб допомогти Києву підготуватися до зимового періоду.

Байден вирішив, поки що не надаватиме ATACMS, одначе, також не знімає це питання з розгляду в майбутньому.

Час відправлення пакету збігся з візитом президента України Володимира Зеленського до Білого дому.

Раніше сенатори-республіканці Томас Коттон, Роджер Уікер, Сьюзен Коллінз і Ліндсі Грем 16 вересня надіслали листа президенту США Джо Байдену, закликаючи його відправити ракети великої дальності ATACMS українським військовим для використання у війні проти Росії.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля — земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.  ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.

23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.

Коли російські війська стрімко зайшли в українські міста та села на початку 2022, більшість українців не встигли виїхати на підконтрольну територію. Відтак сотні тисяч громадян опинилися відірваними від нормального життя — без зв’язку й роботи, під постійним тиском окупантів, які продовжують вести тихий терор в окупації з викраденнями й стратами цивільних.