Основні висновки з саміту США, Японії та Південної Кореї, – Reuters

Джерело: Reuters
Президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент Південної Кореї Юн Сук Йоль виступили на зустрічі в Кемп-Девіді та заявили, що протистоятимуть “потенційній передачі зброї на підтримку жорстокої війни Росії проти України”.
“Небезпечні та агресивні” дії Китаю
Лідери виступили зі сформульованою спільною заявою щодо дій Китаю в Південнокитайському морі, де Китай претендує на територію, яка згідно з міжнародним правом належить іншим країнам.
“Що стосується небезпечних і агресивних дій, які ми нещодавно спостерігали з боку Китайської Народної Республіки на підтримку своїх незаконних морських територіальних претензій у Південнокитайському морі, ми… рішуче виступаємо проти будь-яких спроб в односторонньому порядку змінити статус-кво в індо-тихоокеанських водах”, – йдеться в повідомленні.
Військове співробітництво
Три країни погодились на “значні кроки” для посилення співпраці між ними у сфері безпеки, включаючи зобов’язання консультуватися одна з одною під час кризи, йдеться у спільній заяві.
Вони включають багаторічний план військових навчань, які проводитимуться на щорічній основі, сказав Кішіда журналістам після зустрічі, а також поглиблену координацію та інтеграцію щодо захисту від балістичних ракет.
Система “Раннього попередження”
У спільній заяві йдеться, що три країни домовилися створити “систему раннього попередження”, яка обмінюватиметься інформацією та координуватиме “можливі збої в глобальних ланцюгах постачання, а також краще підготувати нас до протистояння та подолання економічного примусу”.
Загрози Північної Кореї
Три лідери рішуче висловилися перед журналістами щодо ядерної та інших загроз Північної Кореї та заявили, що співпрацюватимуть, щоб протистояти їм.
За словами Байдена, ці країни також протистоятимуть “потенційній передачі зброї на підтримку жорстокої війни Росії проти України” Північною Кореєю.
- 17 серпня південнокорейський законодавець з посиланням на розвідувальне агентство країни заявив, що Північна Корея може запустити міжконтинентальну балістичну ракету або вжити інших військових дій на знак протесту проти саміту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін у вівторок, 15 серпня, обмінялися листами, в яких пообіцяли розвивати їхні зв’язки, які Кім назвав “довгостроковими стратегічними відносинами”.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин змінив старшого генерала збройних сил і закликав до більшої підготовки до можливої війни, збільшення виробництва зброї та розширення військових навчань.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.