Пані посол США обговорила з сенаторами стратегічну важливість продовження підтримки України
Джерело: Бріджит Брінк/Twitter
1 листопада пані посол Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк повідомила про розмову з лідером республіканців у Сенаті США Мітчем МакКоннеллом та іншими сенаторами. Амбасадорка акцентувала на “стратегічній важливості подальшої підтримки України”.
Брінк зауважила, що мала честь вчора зустрітися з МакКоннелом та іншими сенаторами й працівниками Сенату, аби обговорити стратегічну важливість подальшої підтримки України для Сполучених Штатів.
Мала честь вчора зустрітися з @LeaderMcConnell та іншими Сенаторами та працівниками Сенату, щоб обговорити стратегічну важливість подальшої підтримки України для Сполучених Штатів. pic.twitter.com/bu5yzPrlwk
— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) November 1, 2023
Зауважимо, лідер республіканців у Сенаті США Мітч МакКоннелл відмовляється від свого типово обережного стилю допомоги Україні, відкидає критику свого керівництва та витрачає політичний капітал для країни, яка перебуває в бойових умовах, попри болісний розкол у партії.
Раніше лідер республіканців у Сенаті Мітч МакКоннелл наголосив, що підтримка та озброєння України відповідає інтересам американців. Він пояснив, що нині на фронті українці знищують “армію одного з основних противників США”.
Нагадаємо, Білий дім запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
Нещодавно новий спікер Палати представників Майк Джонсон вніс законопроєкт щодо надання Ізраїлю допомоги на суму 14,3 млрд доларів. У пакеті не передбачено об’єднання з підтримкою України.
Вже згодом стало відомо, що Байден може накласти вето на рішення Конгресу у разі, якщо законодавці погодять виділення коштів Ізраїлю окремо від України.
- Новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що допомога для України та Ізраїлю може розглядатися окремо.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- У Сенаті США погрожують відхили або змінити запит президента щодо надання 106 млрд доларів для фінансування безпеки.
- У середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.