План Пентагону: США збільшать виробництво снарядів для України до 100 тисяч

Джерело: Bloomberg

Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.

Постачання Україні протитанкових Javelin і зенітних Stinger, а також гаубиць і боєприпасів вичерпали американські запаси, демонструючи відсутність стійкості США. Цей тривожний дзвінок спонукав Пентагон — за підтримки Конгресу — влити мільярди доларів у розширення промислових потужностей США.

З 3,4 мільярда доларів за контрактом на розширення промисловості, 2,5 мільярда спрямують на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, розповів керівник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Сполучені Штати зможуть збільшити виробництво з 28 000 на місяць до 36 000, згодом з 48 000 до 57 000 снарядів, зауважив Буш. За його словами, на початку 2025 року галузь зможе виробляти до 80 000 снарядів на місяць, а потім досягти цілі у 100 000 до кінця року.

Для досягнення цієї мети США насамперед збільшать потужності нинішніх підприємств. Після чого планується запустити нові заводи, зокрема у Канаді введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас зводять підприємство General Dynamics Corporation.

Також США мають намір збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Нині розглядається питання щодо виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.