План Пентагону: США збільшать виробництво снарядів для України до 100 тисяч

Джерело: Bloomberg

Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.

Постачання Україні протитанкових Javelin і зенітних Stinger, а також гаубиць і боєприпасів вичерпали американські запаси, демонструючи відсутність стійкості США. Цей тривожний дзвінок спонукав Пентагон — за підтримки Конгресу — влити мільярди доларів у розширення промислових потужностей США.

З 3,4 мільярда доларів за контрактом на розширення промисловості, 2,5 мільярда спрямують на збільшення виробництва 155-мм артилерійських снарядів, розповів керівник відділу закупівель армії США Дуглас Буш.

Сполучені Штати зможуть збільшити виробництво з 28 000 на місяць до 36 000, згодом з 48 000 до 57 000 снарядів, зауважив Буш. За його словами, на початку 2025 року галузь зможе виробляти до 80 000 снарядів на місяць, а потім досягти цілі у 100 000 до кінця року.

Для досягнення цієї мети США насамперед збільшать потужності нинішніх підприємств. Після чого планується запустити нові заводи, зокрема у Канаді введуть у дію підприємство з виробництва металевих деталей, у штаті Техас зводять підприємство General Dynamics Corporation.

Також США мають намір збільшити виробництво IMX – вибухового складу, обраного для заміни тринітротолуолу (TNT) у снарядах. Нині розглядається питання щодо виготовлення TNT усередині країни – зараз його купують за кордоном.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.

У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.

У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.

Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.