Президент Литви підтримує ініціативу щодо введення військ в Україну

Джерело: LRT

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підтримує обговорення відправлення військ в Україну для навчання місцевих сил і закликав Захід припинити “окреслювати червоні лінії”.

Науседа наголосив, що привітав ідею відправлення воєнних місій на українську територію як ідею, і вважає, що необхідно надалі обговорювати цю ініціативу.

Звичайно, найкраще було б, щоб ми всі одностайно погодилися з необхідністю цього і дуже добре оцінили розвіддані та іншу інформацію, якою ми володіємо, — зазначив він журналістам у Парижі 13 березня.

Він також акцентував, що страх перед можливою реакцією Кремля не може бути визначальним фактором у прийнятті європейцями рішення.

Якщо ми почнемо говорити, що ні, Володимиру Путіну не сподобається те чи інше, […] ми ніколи не приймемо рішення. І тому я вчора сказав і президенту [Макрону], і ЗМІ, що ми повинні припинити окреслювати для себе червоні лінії, – заявив президент Литви. – Проводячи червоні лінії, ми лише допомагаємо Путіну, який починає думати, що ми передбачувані і що він може контролювати та маніпулювати нами.

Науседа також попередив, що Європа не уникне ширшої війни, пасивно спостерігаючи за кровопролиттям на своєму порозі, оскільки ні Україна, ні країни Балтії, ні Польща не задовольнять територіальні амбіції Росії.

Він назвав “фундаментальною помилкою” вважати, що путінську Росію можна заспокоїти, поступаючись територіями.

Ні, ширшої війни в Європі не уникнути, якщо сидіти мовчки і не втручатися в кровопролиття, яке Росія чинить в Україні, — зазначив президент. — Як Чехословаччина не задовольнила Гітлера, так і Україна не задовольнила б Путіна. Країни Балтії чи Польща теж не стали б. Жодна з європейських держав зараз не в безпеці!

Президент Литви також застеріг від віри в те, що західні демократії можуть бути в безпеці “під парасолькою ядерної зброї”, будучи “оточеними океаном тиранії”.

Росія не зупиниться. Це можна тільки зупинити. І краще б нам зупинити Росію в Україні, і зробити це швидше. Тому що чим довше це триватиме, тим дорожче буде для всіх нас, – наголосив Науседа.

Зауважимо, Емманюель Макрон нещодавно вкотре висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

Політик додав, що на зустрічі Макрон також демонстрував карти ймовірних напрямків атак росіян в Україні.

Варто зауважити, що Макрон зробив низку потужних заяв про підтримку України. На тій же зустрічі з парламентськими партіями він сказав, що французька підтримка країни “не має меж”.

Раніше Макрон закликав союзників України активізуватись та “не бути боягузами”.

Окрім того, під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій він заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.

Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.

  • 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
  • 29 лютого Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.
  • Нещодавно стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів. Це підтвердила прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте після телефонної розмови з главою чеського уряду Петром Фіалою.
  • Також у межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
  • Міністри фінансів України та Литви обговорили механізми спрямування вилучених активів РФ на потреби України.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.