Спікера Конгресу Джонсона можуть усунути з посади через ухвалення допомоги Україні
Джерело: BBC News
За даними BBC, спікера Палати представників від Республіканської партії Майка Джонсона можуть усунути з посади через його дії, які призвели до ухвалення законопроєкту про допомогу Україні.
Зазначають, що саме його зміна поглядів щодо підтримки України стала вирішальним фактором у схваленні пакета допомоги в суботу, 20 квітня.
“Джонсон все ще може заплатити політичну ціну за суботнє досягнення”, – наголошують у виданні.
Він значною мірою покладався на підтримку Демократичної партії не лише під час остаточного голосування, але й для усунення процедурних перешкод, які вели до цього голосування.
У BBC зазначають, що його рішення звернутися до демократів було зумовлене сильним опором з боку кількох республіканців, деякі з яких займали ключові посади в Палаті представників. Тепер ці республіканці можуть виступати за усунення Джонсона з посади спікера.
У коментарях для преси після ухвалення законопроєкту про допомогу Джонсон сказав:
“Я зробив те, що вважав правильним”.
20 квітня не було жодних дій щодо можливого усунення Джонсона, проте троє республіканців виступили із таким закликом. Вони також наголошують, що найближчими днями до них приєднаються інші.
Зауважимо, що у вівторок, 16 квітня, Джонсон оприлюднив свій план схвалення іноземної підтримки у палаті, який передбачає чотири окремі голосування за допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритети національної безпеки і частину допомоги Києву – у кредит.
Як розповіли в CNN, його стратегія викликала негативну реакцію з боку деяких законодавців-консерваторів, які вимагали, щоб будь-яка додаткова допомога Україні супроводжувалася посиленням безпеки на кордоні США та Мексики. Натомість ці пропозиції виключено із законодавчого плану Джонсона.
- Спікер Палати представників США Майк Джонсон запевнив, що дотримується свого плану щодо винесення низки законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після значного тиску з боку деяких законодавців-консерваторів.
- 20 квітня Палата представників США прийняла законопроєкт про використання для України заморожених активів РФ.
- В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.
Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.