У США планують подвоїти виробництво 155-мм снарядів
Джерело: Defense Zone
5 лютого начальник відділу закупівель Пентагону Даг Буш повідомив, що нині армія США має намір подвоїти виробництво 155-мм артилерійських снарядів, що використовують ЗСУ, до жовтня 2024 року.
У США мають на меті подвоїти виробництво ключових боєприпасів, які використовуються на фронті в Україні, вже до жовтня.
Виробництво 155-мм артилерійських снарядів у США має зрости з 28 000 до 37 000 у квітні та приблизно до 60 000 у жовтні 2024 року.
Після чого армія США сподівається швидко збільшити виробництво у 2025 році з трохи менше ніж 75 000 снарядів у квітні до 100 000 у жовтні.
Зауважується, що заплановане збільшення частково пов’язане з новою фабрикою, яку зводять в Техасі, що матиме “абсолютно новий спосіб виготовлення корпусу, використовуючи абсолютно нові технології, які ми ніколи раніше не використовували”.
У США вже різко збільшили виробництво 155-мм снарядів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Так, місячні темпи виробництва зросли з 14 000 до 28 000 до жовтня 2023 року.
Інвестиції у виробництво 155-мм снарядів допоможуть підвищити здатність США створювати снаряди інших калібрів. За словами Буша, завдяки інвестиціям, пов’язаним з Україною, США зрештою отримають “набагато здоровішу” промислову базу для всіх типів звичайних боєприпасів.
1 серпня 2023 року оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.
Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.
- За даними ЗМІ, експрезидент США Дональд Трамп та його соратники стали на заваді Сенату щодо ухвалення фінансування, яке, зокрема, передбачає надання Україні понад 61 млрд доларів.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.
- Голова Європейської ради Шарль Мішель у четвер, 1 лютого, повідомив, що усі 27 членів ЄС погодили пакет допомоги Україні на 50 мільярдів євро.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
- Офіційні особи Європейського Союзу почнуть працювати над новим планом надання десятків мільярдів доларів військової допомоги Україні, намагаючись оновити критично важливу програму допомоги, яка гальмує через внутрішні розбіжності.
- Сенат США представив новий законопроєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та зміцнення південного кордону Сполучених Штатів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.