Угорщина не братиме участі у «внутрішньополітичній боротьбі Зеленського», – держсекретар

Джерело: Золтан Ковач в X

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач у відповідь на заяви СБУ про скасування відрядження Петру Порошенку, заявив, що його країна “не бажає брати участь у внутрішньополітичній боротьбі президента Володимира Зеленського”.

В Службі безпеки України заявили, що, згідно з контррозвідувальними даними, лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко мав заплановану зустріч з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який, як вказали в СБУ, “системно висловлює антиукраїнську позицію, є “другом Путіна” і закликає зняти санкції з РФ”.

“Цю зустріч (як і інші “робочі зустрічі” вітчизняних політиків з представниками держав, які транслюють проросійські наративи) РФ планувала використати в своїх ІПСО проти України”, – зазначили в СБУ.

В заяві також пояснили, що керівництво Верховної Ради не надало дозвіл на закордонне відрядження Порошенку, оскільки він нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

“У відповідь на заяву, оприлюднену на сайті Служби безпеки України, Угорщина не бажає брати участь у внутрішньополітичній боротьбі президента Володимира Зеленського”, – написав Ковач. 

Він також заявив, що така ситуація свідчить про те, що Україна не готова до вступу в ЄС.

“Такі новини, як ця, і ці політичні чистки є ще одним свідченням того, що Україна ще не готова до членства в Європейському Союзі”, – зазначив Ковач.

Довідково: 1 грудня лідера “Європейської Солідарності” не випустили з України. Порошенко повідомив, що у нього було заплановано низку зустрічей у Польщі та США, зокрема політик мав зустрітись зі спікером Палати представників Сполучених Штатів Майком Джонсоном.

Згодом стало відомо, що п’ятого президента України Петра Порошенка не випустили за кордон через скасоване першим заступником глави ВР Олександром Корнієнком відрядження, яке раніше підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.

Олександр Корнієнко заявив, що скасував міжнародне відрядження п’ятого президента України та лідера фракції “ЄС” Петра Порошенка після отримання листа з грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.