Україна співпрацюватиме з Францією над відновленням зв’язку на прифронтових територіях

Джерело: Мінцифри

Міністерство цифрової трансформації України та французька федерація InfraNum підписали меморандум про співпрацю у сфері телекому.

Це дасть змогу напрацювати спільні рішення для відновлення та розвитку електронних комунікацій України. Зокрема, на прифронтових територіях, які постраждали від російської агресії.

Для реалізації проєктів у межах меморандуму федерація Infranum отримала грант у 756 тис. євро від Французького національного фонду. Ці кошти буде спрямовано на спільні дослідження потреб сфери, а також відновлення й поширення широкосмугового доступу до інтернету на території України.

Окрім цього, у межах меморандуму Мінцифри та InfraNum працюватимуть над запуском пілотного проєкту зі встановлення або відновлення доступу до швидкісного інтернету. Також сторони зможуть обмінюватися інформацією та передовим досвідом з питань цифрового розвитку, зокрема з розгортання мереж широкосмугового доступу.

“Підписуючи меморандум, ми переходимо до практичної допомоги Україні в захисті та розвитку критичної інфраструктури електронних комунікацій. Протягом року ми спілкувалися з представниками українського уряду для визначення потреб, ризиків та масштабу співпраці. Сьогодні ми тут, щоб запустити цей процес і продемонструвати свою солідарність у розвитку стійкого майбутнього України”, — заявив президент InfraNum Філіп Ле Гранд.

Філіп Ле Гранд зазначив, що протягом дводенного перебування в Україні планується зустріч з представниками компаній українських інтернет-провайдерів.

Довідково. InfraNum — це федерація, створена у 2012 році для підтримки французької національної програми France Très Haut Débit. Вона об’єднує понад 200 компаній, що представляють усі галузі цифрової інфраструктури (конструкторські бюро, операторів, інтеграторів, виробників обладнання, постачальників послуг тощо).

Пріоритетними напрямами роботи Infranum є розгортання мережі високошвидкісного широкосмугового доступу зв’язку, управління даними для розвитку технологій електронних комунікацій у “розумних” містах, підвищення рівня попиту на професії, які пов’язані з оптоволокном, вдосконалення і просування за кордоном французької мережевої моделі. Зокрема, федерація сприяє розвитку партнерства між усіма учасниками сфери електронних комунікацій.

  • Франція вже незабаром зможе спорядити Україні 78 гаубиць Caesar і збільшить постачання снарядів, щоб задовольнити термінові потреби Києва в боєприпасах для боротьби з повномасштабним вторгненням Росії, заявив міністр оборони Себастьян Лекорню.
  • У січні міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що Франція виготовить для України 78 самохідних артилерійських установок CAESAR.
  • Франція готова поставити Україні додаткові обсяги техніки та озброєння, та запустити деякі спільні проєкти у сфері оборонної промисловості.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.