В «Укрзалізниці» ініціювали оновлення правил перевезення тварин
Джерело: пресслужба УЗ
АТ “Укрзалізниця” поінформувала, що, вивчивши відгуки та досвід залізниць-партнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Мінінфраструктури та вже подали на затвердження зміни стосовно до правил перевезення тварин.
В УЗ пояснили, що зміниться після затвердження нової редакції правил:
- Прибираємо визначення «жорстка конструкція» з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби лиш із водонепроникним абсорбуючим дном.
- Для малих тварин до 45 см у холці ми дозволимо тимчасове перебування без переноски – для здорової активності та/або сну на полиці купе.
- Для великих собак від 45 см ми дозволимо проїзд ще й у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за повного викупу купе.
- Для великих собак в Інтерсіті+ проїзд теж стане можливим — за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду.
- Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів – з намордником і повідком.
У пресслужбі зауважили: якщо пасажир відчуватиме дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною, перевізник забезпечить альтернативні місця.
А ще разом з UAnimals починаємо роботу над соціальною кампанією, аби закликати пасажирів без тварин людяніше ставитися до пасажирів із тваринами. Це важливо, адже для багатьох із нас тварина є членом сім’ї, – наголосили у компанії
Перед затвердженням Державною регуляторною службою України проєкт наказу з усіма змінами винесуть на суспільне обговорення, аби “врахувати інтереси всіх пасажирів і забезпечити комфорт кожного на борту”.
Зауважимо, у березні у мережі обговорювали історію нацгвардійця Валерія і його службового лабрадора Ермі, які їхали в тамбурі “Інтерсіті” з Києва до Чернігова.
Коментуючи інцидент, в УЗ зіслалися на те, що саме в “Інтерсіті”, за правилами, не можна перевозити тварин, вищих за 45 сантиметрів у холці. Відповідне правило діє не через умовну небезпеку, а саме через нестачу місця на пасажирських багажних місцях і дискомфорт для самих тварин.
Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.
Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застаріли й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.
Згодом пресслужба Нацгвардії додала, що військовослужбовець добровільно стояв у тамбурі, оскільки не хотів порушувати правил, а чекати купейного вагона, де можна їхати з лабрадором, не мав часу.
UAnimals позначили у дописах про цю історію понад тисячу разів, тож представники організації одразу звернули увагу.
Раніше Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів. Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.
Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- Нове дослідження засвідчило, що люди передають приблизно вдвічі більше вірусів тваринам, ніж вони нам.
- Київський притулок для тварин “Носики” звернувся до містян із закликом допомогти заспокоїти собак після ранкового ракетного обстрілу міста.
- Після тривалої подорожі з України до парку Оксуа у Франції прибули лев і дві левиці. Левиць рятували з лінії фронту на Донеччині, а лев Атлас мусив переїхати через постійні обстріли Київщини.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.