Зеленський провів телефонну розмову з президентом Замбії: обговорили необхідність продовження «зернової ініціативи»

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Сьогодні, 11 серпня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Замбії Хакаінде Хічілемою.

Під час розмови лідери України та Замбії обговорили необхідність продовження дії “Чорноморської зернової ініціативи” й погодилися з неприпустимістю використання продовольства як зброї.

“Маємо разом покласти край російським спробам використовувати їжу як зброю, а також російському шантажу світу голодом і високими цінами на продукти”, – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, глави держав торкнулися питання проведення саміту Україна–Африка й обговорили взаємодію в контексті інших майбутніх міжнародних заходів.

Також президент Зеленський запропонував Замбії взяти участь у реалізації “Формули миру”, зокрема приєднатися до наступної зустрічі на рівні дипломатичних радників, а також до підготовки Глобального саміту миру.

“Формула миру зараз актуальна як ніколи. Це єдиний шлях до справедливого миру та стабільності у світі, який можна взяти за основу. І ми активно працюємо з партнерами над підготовкою Глобального саміту миру”, – зазначив президент України.

Зокрема, Володимир Зеленський подякував колезі за відвідання разом з іншими лідерами африканських країн Києва та Бучі в червні поточного року.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.