Результати 19-го засідання у форматі «Рамштайн» на підтримку України: деталі
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.
Умєров зазначив, що партнери посилюють українську протиповітряну оборону, як системами, так і ракетами до них. Щобільше, офіційно почала роботу коаліція Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони. 15 країн вже приєднались.
Міністр висловив вдячність Німеччині, Франції та США за лідерство.
Стосовно артилерійських систем і снарядів — питання наразі на порядку денному. Зокрема, сторони працюють над спільним виробництвом. Глава Міноборони запевнив, що вже є результати.
Також міністр оборони заявив, що Україна рухається за графіком у межах всіх домовленостей з партнерами відносно отримання винищувачів F-16.
Окрім цього, глава відомства повідомив, що дронів буде більше. Україна посилює взаємодію з партнерами в питанні безпілотних систем. Зокрема 14 лютого офіційно запустили роботу Коаліції дронів. Станом на сьогодні приєдналися вісім країн — Швеція, Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Нідерланди, Латвія.
Умєров окремо подякував Латвії за лідерство.
Водночас до коаліції з розмінування офіційно долучилися 20 країн. За лідерство у цьому питанні у Міністерстві висловили Литві.
Окрема подяка Сполученим Штатам та Міністру оборони Ллойду Остіну, який головував на засіданні. Підтримка партнерів є. Працюємо, щоб вибити росіян з наших територій — як на землі, так і в морі і на небі, — наголосив очільник оборонного відомства.
Своєю чергою, глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.
Він наголосив, що Сполучені Штати пишаються тим, що спільно очолюють дві з цих коаліцій. Разом з Данією та Нідерландами США очолюють коаліцію, яка допомагає Україні задовольнити нагальні потреби у військово-повітряних силах. Також Сполучні Штати працюють із французькими союзниками, щоб спільно очолити артилерійську коаліцію.
Сполучені Штати глибоко вдячні іншим друзям, які активізувалися, щоб очолити інші коаліції з питань потенціалу: Данії та Нідерландів; Німеччина і Франція; Велика Британія та Норвегія; Польща та Естонія; і Люксембург, Латвія та Литва. Коаліції можливостей є міцною, гнучкою структурою, яка гарантує, що ми зможемо задовольнити потреби України в довгостроковій перспективі.
Остін заявив, що результат боротьби України допоможе визначити траєкторію безпеки у 21 столітті.
Ми розуміємо ставки — і розуміємо небезпеку відступу, — додав він.
Зауважимо, 14 лютого міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.
Варто нагадати, що 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
Своєю чергою, низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
- 14 лютого держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- Найближчою метою США є виробництво 155-мм артилерійських снарядів зі швидкістю 100 000 одиниць на місяць, аби допомогти Україні протистояти російському вторгненню.
- У межах коаліції “Рамштайн” підписали угоду про коаліцію з розмінування України на чолі з Литвою, до якої приєдналися 20 країн. У Брюсселі підписали Протокол про наміри щодо створення коаліції.
- Україна та Латвія створили Коаліцію дронів та радіоелектронної боротьби, до якої приєднуватимуться країни-союзники.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.