Результати 19-го засідання у форматі «Рамштайн» на підтримку України: деталі

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Міністр оборони Рустем Умєров розповів про перші результати 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. За словами глави Міноборони, сторони провели “плідні перемовини” у межах Коаліції спроможностей.

Умєров зазначив, що партнери посилюють українську протиповітряну оборону, як системами, так і ракетами до них. Щобільше, офіційно почала роботу коаліція Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони. 15 країн вже приєднались.

Міністр висловив вдячність Німеччині, Франції та США за лідерство.

Стосовно артилерійських систем і снарядів — питання наразі на порядку денному. Зокрема, сторони працюють над спільним виробництвом. Глава Міноборони запевнив, що вже є результати.

Також міністр оборони заявив, що Україна рухається за графіком у межах всіх домовленостей з партнерами відносно отримання винищувачів F-16.

Окрім цього, глава відомства повідомив, що дронів буде більше. Україна посилює взаємодію з партнерами в питанні безпілотних систем. Зокрема 14 лютого офіційно запустили роботу Коаліції дронів. Станом на сьогодні приєдналися вісім країн — Швеція, Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Нідерланди, Латвія.

Умєров окремо подякував Латвії за лідерство.

Водночас до коаліції з розмінування офіційно долучилися 20 країн. За лідерство у цьому питанні у Міністерстві висловили Литві.

Окрема подяка Сполученим Штатам та Міністру оборони Ллойду Остіну, який головував на засіданні. Підтримка партнерів є. Працюємо, щоб вибити росіян з наших територій — як на землі, так і в морі і на небі, — наголосив очільник оборонного відомства.

Своєю чергою, глава Міноборони США Ллойд Остін повідомив, що всього за кілька місяців, завдяки зразковому керівництву та участі колег-членів Контактної групи, вдалося створити вісім “коаліцій можливостей”.

Він наголосив, що Сполучені Штати пишаються тим, що спільно очолюють дві з цих коаліцій. Разом з Данією та Нідерландами США очолюють коаліцію, яка допомагає Україні задовольнити нагальні потреби у військово-повітряних силах. Також Сполучні Штати працюють із французькими союзниками, щоб спільно очолити артилерійську коаліцію.

Сполучені Штати глибоко вдячні іншим друзям, які активізувалися, щоб очолити інші коаліції з питань потенціалу: Данії та Нідерландів; Німеччина і Франція; Велика Британія та Норвегія; Польща та Естонія; і Люксембург, Латвія та Литва. Коаліції можливостей є міцною, гнучкою структурою, яка гарантує, що ми зможемо задовольнити потреби України в довгостроковій перспективі.

Остін заявив, що результат боротьби України допоможе визначити траєкторію безпеки у 21 столітті.

Ми розуміємо ставки — і розуміємо небезпеку відступу, — додав він.

Зауважимо, 14 лютого міністр оборони України Рустем Умєров оголосив про початок 19-го засідання Контактної групи з питань оборони України. Цього разу засідання відбувається онлайн.

Варто нагадати, що 23 січня відбулося вісімнадцяте засідання Контактної групи з оборони України, присвячене довгостроковим оборонним потребам ЗСУ. Голова Пентагону Ллойд Остін відкрив засідання у форматі “Рамштайн”, виголосивши вступне слово, у якому закликав союзників “копати глибше” для озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.

Своєю чергою, низка рішень за результатами 17-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” стосувалися посилення ППО, техніки та озброєння армійців на зимовий період.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Протягом доби зафіксовано 155 бойових зіткнень. Загалом, ворог завдав 13 ракетних та 118 авіаційних ударів, здійснив 120 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Російським силам вдалося просунутися в Луганській області на захід від Сватового; в Донецькій області – поблизу Часового яру, на захід від Авдіївки, в південній частині Красногорівки; в Херсонській області – у межах Кринок.

Швейцарські виконавці під псевдонімом Nemo (справжнє ім’я Немо Меттлер) з піснею The Code стали переможцями…

Україна зайняла третє місце на “Євробаченні-2024”. Нашу країну представляли Jerry Heil та alyona alyona з піснею “Teresa & Maria”.

Триває оголошення балів від журі пісенного конкурсу “Євробачення-2024”. Журі Чехії та Молдови дали Україні 12…