У Білому домі розкритикували законопроект про допомогу Ізраїлю в обхід України

Джерело: Reuters

3 лютого Палата представників США оприлюднила проєкт закону, який передбачає надання 17,6 мільярда доларів нової військової допомоги Ізраїлю в обід України.

Мовиться про $17,6 млрд, що хочуть скерувати на системи протиракетної оборони, виробництво снарядів та поповнення запасів американської зброї. Водночас кошти для України в документі не передбачені на відміну від законопроєкту, який готує Сенат. У ньому також містяться пропозиції щодо зміцнення кордону США з Мексикою.

Зважаючи на нездатність Сенату вчасно забезпечити рух відповідного законодавства, а також складні обставини, в яких перебуває Ізраїль, Палата представників бере на себе лідерську роль. Наступного тижня ми розглянемо і приймемо чистий, окремий додатковий пакет для Ізраїлю, — заявив спікер Майк Джонсон.

Своєю чергою, у Білому домі назвали дії республіканців “цинічним маневром”, наголосивши, що безпека Ізраїлю не має бути предметом “політичної гри”. Також законодавці висловили подив, що пропозиція про окремий законопроєкт пролунала тоді, коли адміністрація та Сенат завершили багатомісячну роботу над угодою про національну безпеку, яка включає усі раніше узгоджені аспекти

Протягом кількох місяців адміністрація працювала з двопартійною групою сенаторів над угодою про національну безпеку, яка захистить наш кордон та забезпечить підтримку народам України та Ізраїлю. У той момент, коли ухвалення закону вже близько, республіканці в Палаті представників вигадують свій останній цинічний політичний маневр. Безпека Ізраїлю має бути священною, а не політичною грою. Ми рішуче виступаємо проти цього прийому, який нічого не робить для забезпечення безпеки кордону, нічого не робить, щоб допомогти народу України захистити себе від агресії Путіна, і відмовляє у гуманітарній допомозі палестинському цивільному населенню, більшість із яких жінки та діти, — заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Конгрес США з кінця вересня 2023 року не може погодити додаткове фінансування обсягом $106 млрд, з яких $61,4 млрд передбачили на допомогу Україні. Решту мають скерувати для Ізраїлю, Тайваню та захисту американських кордонів.

Президент США Джо Байден 17 січня зустрівся з лідерами Конгресу, закликавши їх ухвалити законопроєкт про нацбезпеку який, зокрема, передбачає допомогу Україні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Сполучені Штати Америки надали Україні близько 75 мільярдів доларів загальної допомоги.

Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна отримала більш як $230 млрд загальної допомоги. На ЄС та США спільно припадає майже 70% загального обсягу допомоги.

Зауважимо, Білий дім 20 жовтня 2023 року запросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України та Ізраїлю. Байден попросив для України 61,4 мільярда доларів, близько половини з яких планують витратити в США на поповнення запасів озброєння, виснажених попередньою підтримкою Києва.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.