Лідери ЄС погодили початок переговорів про вступ з Боснією та Герцеговиною
Джерело: Шарль Мішель/X
21 березня на засіданні Європейської Ради оголосили про початок переговорів про вступ до Євросоюзу з Боснією та Герцеговиною, повідомив голова Євроради Шарль Мішель.
Європейська рада щойно вирішила розпочати переговори про вступ Боснії та Герцеговини. Вітаємо! Ваше місце у нашій європейській родині, — наголосив Мішель.
Він додав, що сьогоднішнє рішення є ключовим кроком уперед на шляху до ЄС. Тепер необхідно продовжити складну роботу, щоб Боснія та Герцеговина стабільно розвивалася, “як того хоче ваш народ”.
The European Council has just decided to open accession negotiations with Bosnia and Herzegovina. Congratulations!
Your place is in our European family.
Today’s decision is a key step forward on your EU path. Now the hard work needs to continue so Bosnia and Herzegovina… pic.twitter.com/LyotNa5gGc
— Charles Michel (@CharlesMichel) March 21, 2024
У висновках Євроради зазначено, що орган пропонує Єврокомісії підготувати рамки переговорів після здійснення необхідних кроків.
Раніше ЗМІ повідомляли, що Хорватія, Італія та Австрія особливо наполегливо виступали за початок переговорів про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною. Зокрема федеральний канцлер Карл Нехаммер зазначив, що було б “великою помилкою” не дати переговорам розпочатися.
21 березня у Брюсселі розпочався дводенний саміт лідерів Європейського Союзу. Головна тема саміту — подальша підтримка України та використання заморожених російських активів на озброєння Україні.
Зауважимо, 14 грудня 2023 року, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.
- 9 лютого Кабінет міністрів України на засіданні затвердив план заходів із виконання рекомендацій Європейської комісії на шляху до початку перемовин про членство в ЄС.
- Надзвичайний та Поважний посол України Костянтин Єлісєєв розповів про уроки та виклики на шляху України до членства в Європейському Союзі.
- Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.
- Німеччина надасть експертну підтримку Україні в межах переговорного процесу про вступ до Європейського Союзу.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.